Kotleba s Mazúrekom tvrdia, že vláda chystá moderné koncentráky. Naď na nich poddáva trestné oznámenie - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba s Mazúrekom tvrdia, že vláda chystá moderné koncentráky. Naď na nich poddáva trestné oznámenie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba a poslanec Milan Mazurek včera informovali o systéme, ktorý je podľa nich elektronickým väzením na kontrolu nakazených a neočkovaných ľudí. Ozbrojené sily a minister obrany Jaroslav Naď tvrdia, že ide o falošnú správu a poddáva na nich trestné oznámenie.

Celý projekt vzniká ako spolupráca vlády s košickou Technickou univerzitou. „Cieľom projektu je vytvorenie a otestovanie mobilného monitorovacieho systému určeného na ochranu izolovaných skupín obyvateľstva pred šírením vírusových ochorení alebo opačne na ochranu obyvateľstva pred izolovanou skupinou identifikovanou ako zdroj rizika, vrátane návrhu, vývoja a overenia modelov správania sa jednotlivcov a entít,“ píše sa na stránke projektu.

Podľa Mariana Kotlebu a jeho slov ide o elektronické väzenie. „Vo vojenskom uzavretom priestore Lešť sa chystá vývoj elektrického väzenia pre skupinu ľudí, ktorá do toho väzenia bude úplne jasne uvrhnutá, lebo sa bude odmietať podriadiť covid opatreniam,“ povedal.

„Priatelia, ako blesk z jasného neba všetkých zasiahla informácia, že niekoľko totalitných bláznov bude v najbližších rokoch vo výcvikovom priestore Lešť testovať koncentračný tábor 21. storočia. Bude vytvorený z mobilných senzorických zariadení, ktoré budú nezávisle na elektrickej sieti monitorovať, či osoby, uvrhnuté do karantény, neprekročia určitú líniu, za ktorú majú zakázané prejsť,“ tvrdí vo videu Mazurek.

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že šíria poplašné falošné správy a poddáva trestné oznámenie:

“Rázne odmietam tieto klamstvá a poškodzovanie dobrého mena Ozbrojených síl Slovenskej republiky. Politika zastrašovania je absolútne dno zúfalstva a slabosti!Inak sa domnievam, že pánom poslancom budú musieť závažnosť šírenia poplašnej správy a poškodzovanie dobrého mena vysvetliť zodpovedné orgány tak, aby pochopili, že ich nepriateľom je ich vlastný vnútorný nevyrovnaný svet, nie profesionálni vojaci, ktorí pomáhajú kde sa len dá!” píše Naď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *