Kotleba prišiel na NAKU a žiada, aby riešili útoky osadníkov: "Pečú sa koláčiky, ale ľudia na východe trpia!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba prišiel na NAKU a žiada, aby riešili útoky osadníkov: “Pečú sa koláčiky, ale ľudia na východe trpia!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba žiada prezidenta policajného zboru Milana Lučanského, aby vyšetrovanie brutálnych skupinových útokov z Važca a Richnavy pridelil Národnej kriminálnej agentúre. Podľa Kotlebu nie je pri týchto útokoch možné vylúčiť rasový motív.

Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba dnes v podateľni Prezídia policajného zboru v Bratislave podal prezidentovi PZ gen. Mgr. Milanovi Lučanskému žiadosť týkajúcu sa brutálnych skupinových útokov, ktoré sa odohrali v poslednej dobe.

Prvý útok sa odohral v liptovskej obci Važec, kde skupina osadníkov brutálne napadla miestneho hasiča. Obeťou druhého útoku sa stala dôchodkyňa z obce Richnava, ktorú partia neplnoletých páchateľov dobila pri lúpežnom prepadnutí. Napadnutá skončila s vážnymi poraneniami v nemocnici.

Podľa Kotlebu nie je možné ani v jednom z prípadov zatiaľ vylúčiť rasový motív, nakoľko sa v oboch jednalo o útok cigánskych osadníkov na príslušníkov majority a útoky sprevádzali vyhrážky a nadávky.

Z týchto dôvodov Kotleba žiada, aby tieto prípady vyšetrovala Národná kriminálna agentúra.

„Ak NAKA môže vyšetrovať politikov len za vyjadrenia ich názorov, prípadne za poskytnutie finančnej pomoci mnohodetným a sociálne slabým rodinám, je oprávnená spoločenská požiadavka, aby tento špecializovaný policajný útvar vyšetroval práve takéto brutálne a spoločensky veľmi nebezpečné útoky asociálov na život, zdravie a majetok slušných obyvateľov SR,“ píše Kotleba prezidentovi PZ M. Lučanskému.

Marian Kotleba v budove Prezídia PZ uviedol, že aj keď sú sviatky za dverami, je potrebné konať. „Darmo. Pečú sa koláčiky, robí sa kapustnica, ale aj v týchto chvíľach trpia ľudia na východnom Slovensku a pani Čubová – dobitá pani z Richnavy – má dnes podstúpiť vážnu operáciu v Košiciach.“

„Máme aj ďalšiu nepotvrdenú informáciu, že v Radkovej v okrese Revúca chlapec skončil na urgente,“ hovoril v pondelok šéf ĽSNS o ďalšom prípade násilia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *