Kotleba prišiel do obce, kde dobili hasiča, ľudia ho vytlieskali: "Tí ľudia majú byť všetci vo väzbe!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba prišiel do obce, kde dobili hasiča, ľudia ho vytlieskali: “Tí ľudia majú byť všetci vo väzbe!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba sa zúčastnil v stredu poobede špeciálneho zastupiteľstva v obci Važec, kde pred týždňom tlupa Rómov brutálne mlátila miestneho hasiča, ktorý si prišiel brániť svoju malú dcéru pred agresívnym rómskym spolužiakom.

„Máme tu dnes 200 našich chlapov, ak sa budete chcieť ísť pozrieť do osady, my sme pripravení,“ vyhlásil Kotleba. Jeho vystúpenia prerušuje potlesk.

Kotleba na tomto zasadnutí s občanmi diskutoval aj spolu so starostom, či policajným riaditeľom miestnej poriadkovej polície. Hneď v úvode šéf ĽSNS ozrejmil, že túto situáciu neberie ako spolitizovanie: “Ja tu nie som dnes, ako predseda našej politickej strany. Ja som tu dnes, ako člen výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý keď videl to video, tak nemohol ostať sedieť doma a povedať, že je to bežná situácia. To nebol útok! To bol pokus o zlynčovanie človeka!” povedal Kotleba v obci Važec občanom, ktorí ho zakaždým podporili potleskom.

Kotleba však dlhodobou upozorňuje na problematiku neprispôsobivých občanov na Slovensku. V roku 2016 zriadil aj vlakové hliadky, ktoré mali na starosti členovia ĽSNS. Tí kontrolovali vlaky, ktoré premávali cez rómske osady. Kotleba vtedy reagoval na útok Róma vo vlaku, ktorý okradol mladé dievča a škrtil ju šnúrou od topánok.

Kotlebov príhovor v diskusii s občanmi obce Važec:

Jeden z občanov aj poslanec obce sa sťažoval, že s rómskymi deťmi je obrovský problém a nikto to nemôže kritizovať:

Nakoniec sa občania spolu s členmi ĽSNS prešli obcou, kde majú veľké problémy s osadníkmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *