Spoločnosť

Kotleba prišiel do obce, kde dobili hasiča, ľudia ho vytlieskali: „Tí ľudia majú byť všetci vo väzbe!“

Marian Kotleba sa zúčastnil v stredu poobede špeciálneho zastupiteľstva v obci Važec, kde pred týždňom tlupa Rómov brutálne mlátila miestneho hasiča, ktorý si prišiel brániť svoju malú dcéru pred agresívnym rómskym spolužiakom.

„Máme tu dnes 200 našich chlapov, ak sa budete chcieť ísť pozrieť do osady, my sme pripravení,“ vyhlásil Kotleba. Jeho vystúpenia prerušuje potlesk.

Kotleba na tomto zasadnutí s občanmi diskutoval aj spolu so starostom, či policajným riaditeľom miestnej poriadkovej polície. Hneď v úvode šéf ĽSNS ozrejmil, že túto situáciu neberie ako spolitizovanie: „Ja tu nie som dnes, ako predseda našej politickej strany. Ja som tu dnes, ako člen výboru pre obranu a bezpečnosť Národnej rady Slovenskej republiky, ktorý keď videl to video, tak nemohol ostať sedieť doma a povedať, že je to bežná situácia. To nebol útok! To bol pokus o zlynčovanie človeka!“ povedal Kotleba v obci Važec občanom, ktorí ho zakaždým podporili potleskom.

Kotleba však dlhodobou upozorňuje na problematiku neprispôsobivých občanov na Slovensku. V roku 2016 zriadil aj vlakové hliadky, ktoré mali na starosti členovia ĽSNS. Tí kontrolovali vlaky, ktoré premávali cez rómske osady. Kotleba vtedy reagoval na útok Róma vo vlaku, ktorý okradol mladé dievča a škrtil ju šnúrou od topánok.

Kotlebov príhovor v diskusii s občanmi obce Važec:

Jeden z občanov aj poslanec obce sa sťažoval, že s rómskymi deťmi je obrovský problém a nikto to nemôže kritizovať:

Nakoniec sa občania spolu s členmi ĽSNS prešli obcou, kde majú veľké problémy s osadníkmi.

36 Replies to “Kotleba prišiel do obce, kde dobili hasiča, ľudia ho vytlieskali: „Tí ľudia majú byť všetci vo väzbe!“

 1. Je načase to začať riešiť ako v Čemodanovke na juhozápade Ruska. Naložiť do autobusov, odviesť do Bratislavy. Určite by našli útočisko, prechodné a snáď i trvalé bydlisko v rodinách kandidátov PS/Spolu v Tíme zlomu – ktorí sú pripravení na zmenu.
  https://stranaspolu.sk/

 2. Pán Kotleba,Vy ste jediný politik,ktorý vyjadril svoje rozhorčenie a odsúdil tento závažný a poľutovaniahodný rasistický útok na bieleho občana tohto štátu.Ostatný politici,nestálo im to ani za vyjadrenie poľutovania.Ľudia,už sa konečne zobudte a nevolte takých politikov,čo nemajú záujem riešiť problémy tejto krajiny,ale len vyciciavajú tento štát,ako taký paraziti.

 3. Nerozumiem ako dnes v 21 storočí môže imponovať niekto ako kotleba.
  Ľudía su vzdelaný, všetci vedia čitať a písať, každý kto si dovidí ďalej od nosa musí poznať,
  že toto nie sú riešenia fungovania štátu ale len podsúvanie názoru jednoduchým jedincom, že
  za naše problémy môžu romovia, toto sa dalo ešte prepačiť Slotovi ktorý si na tom postavil politiku v 90tych rokoch ale nie dnes keď sme už trochu inde.
  Typicke len ukazovať ten a tamten a onen sú na vine za to že toto a ono….
  Každý občan svojpravnosti nepozbavený by mal poznať že toto je len extremistická politika ktorá v skutočnosti problemy nevyrieši ale naopak ešte viac ich spôsobí ak sa dostane k moci.

  1. Pán Jánošík,nikto Vám váš názor neupiera.1000 ľudí,1000 chutí.Ja zase neviem pochopiť,ako môže niekto voliť takého politika ktorý podporuje drog,y buzerantov ,a dovoz násilníckých migrantov ako sú v nemecku,Švedsku,Francúzku,Dánsku .Takých neprispôsobivých ,čo nás obohacujú,vid osadníci z Važca máme už dosť aj u nás.A nechcem sa dožiť toho,aby som mal strach výjsť na ulicu,alebo aby mi niekto zabil deti a pod.Mnoho ľudí je už za 30 rokov frustovaných a rieši to takto. Preto toto riešenie.Viem,možno nie je najsprávnejšie,ale každý by mal dostať šancu,dokázať,čo vie urobiť lepšie ako tý druhý.Ak to nezvládne,tak dopadne v ďalších voľbách ak terajší politici.

  2. A kto to vyriesi p.Janosik ? kolka generacia tu zije a co sa na ich zivote a kulture zmenilo? je to ich sposob zivota a vetsina z nich to ani zmenit nechce.musia sa zmenit zakony ak nam to eu dovoli,Zo scialneho systemu by mal v nudzi dostavat len ten co doneho prispieva,ale to by bolo na dlho.Tu nejde o politiku ale chodte do tych obci ako je Vazec a ludia Vam povedia ako je to. Ak bude neskoro co potom? Vidite co sa robi s emigraciou va Svecku Norsku Nemecku.Ved k romskej mensine sa na slovensku hlasi 7OOO obcanov a na jednom popisnom cisle trvalom pobyte zije aj sto ludi,su medzi nimi aj slusny tych sa najde ako safranu. A co Vy na to ako dalej?

  3. Ano, máte pravdu, romové za vaše ani naše problémy skutečně nemohou. Praví viníci tohoto stavu u vás i u nás jsou politici, které si štědře platíme za to, aby nás ochránili. Oni to však nedělají. Pokud to nedělají dlouhodobě a navíc se zlým úmyslem diskriminovat pracující bílou většinu, zákonitě tato většina dříve či později přijde na to, že se musí chránit sama. Právě lidé vašich názorů jsou nakonec příčinou násilí, které by jinak nemohlo vzniknout!

  4. Áno, za naše problémy nemôžu cigáni ale hlúpi biely. Buzerantské liberálne sračky, ktorý nemajú pud na zachovanie štátu a rodu. Týchto treba dostať zbaviť moci a vplyvu. A potom to pôjde všetko pekne bez násilia. P.S. nepáči sa ti tento názor? Zober si jednu cigánsku rodinu k sebe, dávaj jej polku peňazí pošli svoje deti do triedu kde je polka cigánov? Alebo nechceš? Hmm, hmm, hmm?

  5. Jurko Jánošík a kde si ty inde? Inde od tých problémov čo majú ludia každodenne sa potýkajúc s etnickom neprispôsobivých.Choď to povedať tomu požiarnikovi do očí a nie tu vypisovať múdrosti . Na to asi nemáš gule Juráško.

  6. Juraj Janosik : Keby si zil v tej osade ,rozpraval by si inak.A keby oobtazovali tvoju dceru ,mamku, tiez by si rozpraval inak. znamena to co? že si Fico 😀

  7. Jánošík, človek odtrhnutý od reality. Čo je podľa teba riešenie? Máme si zvyknúť, že nás tu budú hentakí mlátiť, lebo chudáčikovia, žijú v chatrčiach, sú negramotní, tak im to prepáčime, že sa nevedia chovať? Alebo budeme chrániť občanov tohto štátu, kľudne tými občanmi môžu byť aj slušní Rómovia. Ale hentakí asociáli potrebujú len obuškom po hlave.

  8. ty jsi ale kokota kus.. jasne ze prvni na vine jsou politici, ale proste kdyz to vezmes jednim vrzem.. kolaborantry a tuhle socialni pakaz.. problem je hned pryc.. a nebudes ctit druheho.. 9mm nazdar

   1. P.kotleba. nehovorym že netraba hajit ludi ktory su nepravom napadnuti alebo sa im ubližuje ale nechapem prečo to robyte vy ked ste to robyli aj vy ked ste boli skynhets čo ste teras pocitili vo srdcia nejaku lutost že to je nespravne a krute ked je nevinni človek napadnuty bez vyni .viete pochopit ako sa citi že bol napadnuti zbytočne ked za celi čas nikomu neubližil a je zotpovednym a čestnym občanom vtedy budete stranou ľudi ak to budete obhajovit a riešit spravodlivo. Neriešit yba asocialov inač sa to obrati proti vam a vy budete ty največsi asociali sylu si musite vediet budovat ale to čo robyte to je na kratko to mi verte dopadnete špatne .milujte ľudi a nechavať sa ako diva zver .toje všetko viac nepišem lebo vaš pristup je likvydačny pre vašu stranu .

  9. Predstav si seba:
   1. Vrátiš sa po 14 dňoch z dovolenky a zistíš, že na tvojom poli za pozemkom si niekto postavil 2 plechové búdy a býva tam 10 členov (vačšina detí).
   2. Voláš políciu ale na tvoje prekvapenie si zapíšu niečo do zápisníčkov a odídu s tým, že ich nemožu vyhodiť ale že to budú riešiť …
   3. O týždeň tam pribudne ďalšia búda a ďalších 5 ľudí…
   4. Celý čas počúvaš hluk a dýchaš smrad s fekálií (kadia ti pod okna, pretože toaletu logicky nemajú), smeti ti sypú po celom poli + na tvoj pozemok … rozobrali všetko železné čo si mal na pozemku…
   5. Píšeš starostovi, samospráve, obmucmanom, polícii, ministrom, sociálke, každý si ťa prehadzuje, alebo je to v riešení, alebo nikto nemá pravomoc nariadiť nič polícií, prípadne ona ich nemá kam ani na základe čoho premiestniť inam (kam?). Aj keby dospelých dali do vezenia (musíš podať trestné oznámenie, bojovať proti odloženiu a na základe čoho vlastne? súd skončí papierom ktorý im nemají kam doručiť, že sa majú odsťahovať a odstrániť čierne stavby … ako keby ani nič také nebolo … opeť trestné oznámenia, a ťahá sa to roky!!!

   Po pár rokoch je tvoj DOM, pozemok aj pole NEPREDAJNÉ, vznikla osada s počtom 500 ľudí. Žiješ neustále v hluku, dyme (pália plasty na teplo a varenie), v smrade, bojíš sa zaspať či už práve dnes ťa jeden z tých ožratých, nadrogovaných či nafetovaných nevykradne a nezabije ťa (pod omamnými látkami v skupině možno ani nepojdu do vezenia, to bude neúmyselné zabitie, či zranie s následkom smrti, kde omamné látky sú poľachčujúca okolnosť že?).

   Ako si pomožeš rozumom? Poraď im …

   Pritom by stačilo, aby polícia mala povinnosť dané osoby vyviesť zo súkromného pozemku a všetkých vyvedených „zaevidovať“ za priestupok (+fotka, +otlačky prstov, +sliny na DNA), a potom 7 dní sledovať a kontrolovať, že sa na miesto nevrátia. Ak áno, okamžite zatknúť za opakované priestupky … na NÁKLADY POLÍCIE odstrániť bordel, ktorý vznikol ich nečinnosťou.

   Ale čo s nimi?
   1)
   Pre tých, ktorý nemajú trvalý pobyt, alebo majú trvalý pobyt na adrese „úradu OBCE“ (to sú bezdomovci) by sa toto malo zakázať udelovať, a udeliť týmto občanom štatút BEZDOMOVEC a automaticky všetky takéto trvalé pobyty by mali byť prepísané do ekonomicky najvačšieho mesta (Bratislava), pretože jednak oni sa stejne nezdržujú v mieste trvalého pobytu (tam je úrad, nie osada), ale hlavne preto, že malá obec nemá dostatok prostriedkov, aby sa postarala o BEZDOMOVCOV alebo o trestnú činnosť, ktorú v snahe prežiť páchajú.

   2)
   Policajti pri zistení priestupku človeka, ktorý má štatút bezdomovca (teda špeciálnu vyhradenú adresu trvalého pobytu v Bratislave), by mali povinnosť takéhoto občana prepraviť na policajné oddelenie v pre daný pobyt (teda v Bratislave).

   Toto povedie k tomu že na území SR sa konečne podarí zrušiť nelegálne osady, a umožní sa najlepšie možné uplatnenie týchto občanov BEZDOMOVCOV v ekonomicko najsilnejšiom mieste SR, kde je veľmi nízka nezamestnanosť, a kde žijú ekonomicky najsilnejší očania, ale aj bežný občania podporujúcí multi-kulti, a to sú jediný ktorý mají voľu a finančné možnosti im pomocť a vyriešiť tak túto otázku.

   Nu ak toto vyššie nepojde presadiť, tak potom jedinou možnosťou je Farmársky zákon (ala USA) a umožniť tak legálny prístup k zbraniam.

  10. Pán Jánošík máte nesprávne priezvisko, resp.nie ste ho hoden!!! nezáleží vám na osude a živote nášho občana-hasiča, ktorého cigánskí gauneri zbili do bezvedomia, len preto, že bránil svoju dcéru pred ich útokom, ale staviate sa na stranu imigrantov z Indie, ktorí sa neprispôsobili za desiatky rokov poriadku v štáte a začali linčovať naších občanov..Nech nás Osud uchráni pred takými ľuďmi v politike, ako ste vy! Očakávam, že sa ospravedlníte dobitému hasičovi a odsúdite hanebný čin cigánských útočníkov tak, že svoj čin si budú odpykávať vo väznici.

  11. Imponuje, pretože je to vzdelaný mladý muž /dve vysoké školy/_, ktorý správne pomenuje problém a navrhuje realizovateľné riešenia . Rozumiem, že mnohým sa to nepáči a iní len opakujú naučené klišé ale toto sa už nedá ďalej tolerovať, alebo budú v riadení ľudia čo len kvákajú alebo takí čo niečo vedia a vedia aj ako…

  1. Pozrite mozno to tak zacalo… Svedsko tiez hovorilo nehovorme proti nim neupierajme im nic lebo takto to.kedysi zacalo a kde su dnes? Nikto tu nieje za zabijanie a vojnu. Nikto normalny toto nechce. Vo vojne trpia nevinni trpia deti. Preto musi stat zastavat spravodlivy sud aby kazdy kto.prestupi zakon bol riadne potrestany. Len to tlmi vasne. Ziadne mimovladky ziadne amnesty international..basa a hotovo! Odobranie socialnych davok a dovidenia! Zi z coho chces ked sa nevies spravat. Ked nebude stat konat prisne.. potom tu pridu 30 roky a ludia sa upnu na radikalne riesenia zo zufalstva. Kazdy si bude chranit vlastnu kozu. Skuste nad tym pouvazovat..

 4. Dobrý den, dlhodobo žijem v ČR a dianie na Slovensku sledujem len na dialku cez média. Nikdy som nebol voliť, pretože som mal názor že není koho, ale tieto volby sa zúčastním a dám hlas Kotlebovej strane pretože ma srdce bolí keď vidím čo sa doma deje. Raz sa chcem vrátit na Slovensko a žit bezpečne.
  P.S. v dectve ma zmlátili cigáni 3 na jedného lebo som im nechcel dať moj bicykel a okradnút som sa nenechal.

  1. Martin, veľká vďaka Vám, že aj napriek tomu, že ste v zahraničí nie je Vám osud rodnej krajiny ľahostajný. Aj vďaka Vám má Slovensko ešte nádej na lepšiu budúcnosť…

 5. Magor zober si osadnikov domov keď sa ich zastávaš a živ ich zo svojho a nech ťi matku a ženu preťahujy denne a ty im ešte pri tom tlieskaj.Kedy konečne ru začne platiť zákon rovnako pre všetkých ale asi ťažko pokiaľ takýbako ty ich bude zastávať.

 6. Pán Jánošík máte nesprávne priezvisko, resp.nie ste ho hoden!!! nezáleží vám na osude a živote nášho občana-hasiča, ktorého cigánskí gauneri zbili do bezvedomia, len preto, že bránil svoju dcéru pred ich útokom, ale staviate sa na stranu imigrantov z Indie, ktorí sa neprispôsobili za desiatky rokov poriadku v štáte a začali linčovať naších občanov..Nech nás Osud uchráni pred takými ľuďmi v politike, ako ste vy! Očakávam, že sa ospravedlníte dobitému hasičovi a odsúdite hanebný čin cigánských útočníkov tak, že svoj čin si budú odpykávať vo väznici.

 7. I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good.
  I do not know who you are but definitely you are going
  to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 8. I was recommended this blog through my cousin. I’m no longer positive
  whether or not this post is written through him as no one else know such
  targeted approximately my trouble. You are amazing!

  Thank you!

 9. Somebody essentially help to make critically posts
  I’d state. This is the very first time I frequented your web page
  and thus far? I surprised with the analysis you made to make
  this particular publish amazing. Fantastic task!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *