Kotleba prezradil, ako brutálne zachádzali s Lučanským, po tom, ako ležal niekoľko hodín v anestéze - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba prezradil, ako brutálne zachádzali s Lučanským, po tom, ako ležal niekoľko hodín v anestéze

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba, ktorý bol aj členom kontrolnej komisie na vyšetrenie smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského v parlamente prezradil niekoľko informácii.

Podľa slov Kotlebu chýbali v zariadení, kde bol držaný Lučanský, zábery z kamerového záznamu. Konkrétne malo ísť o dve minúty záznamu.

„Generál Lučanský po tom ako sa prebral z celkovej anestézy bol spútaný tým najťažším možným spôsobom, akým možno na Slovensku človeka spútať. Boli mu spútané ruky aj nohy, tieto boli pripútané o opasok a pomocou, ešte aj s nasadením takzvaných predvádzacích retiazok bol posadený na invalidný vozík, z ktorého záhadným spôsobom spadol rovno dozadu na temeno hlavy. Vo výpovediach príslušníkov ZVJS (Zbor justičnej a väzenskej stráže), boli absolútne radikálne rozdiely. Keď som na toto upozorňoval, nebolo mi umožnené túto informáciu do záverečnej správy zakomponovať…“ povedal Kotleba priamo v parlamente.