Slovensko

Kotleba: Podľa všetkého Lučanského vo väzbe zabili, ale Naď ide vyšetrovať, ako sa informácie dostali von

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď informoval, že sa vyšetrí, ako unikla lekárska správa bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského. Tvrdí, že ide pravdepodobne o porušenie zákona.

„Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov,“ vyhlásil Naď.

Naď garantuje tomu, kto poskytne informácie o tom, ako sa zdravotný stav dnes už mŕtveho generála Lučanského dostal na verejnosť anonymitu, odmenu a beztrestnosť.

„Naopak, dal som za úlohu zodpovedným zložkám, aby veľmi dôkladne prešetrili únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie generála Lučanského,“ píše minister Naď v príspevku a pokračuje. „Nie kvôli tomu, že by bolo čo skrývať, ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách, ale kvôli tomu, že ide o pravdepodobnosť porušenia zákona. Urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov. Naopak, ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť. Nemôžeme si dovoliť kvôli osobným zlyhaniam poškodzovať vynikajúce meno, ktoré ÚVN v Ružomberku má, a to aj vďaka, ale nielen kvôli úžasnej práci počas COVID 19 krízy.“

K riešeniam ministra obrany Jaroslava Naďa sa vyjadril aj šéf opozičnej ĽSNS Marian Kotleba. Ten na reakciu Naďa uviedol, že ide o aroganciu moci, aká sa len tak nevidí.

„Tak podľa všetkého generála Lučanského vo väzbe zabili, ale minister obrany Naď ide vyšetrovať, ako sa informácie o ťažkom zranení generála Lučanského dostali na svetlo sveta!!! Minister Naď sa vyhráža trestnými postihmi ľuďom, vďaka ktorým sa postupne začína odhaľovať pravda. Ľudia, chápete čo sa tu deje? Vláda sa verejne vyhráža tým, v ktorých sa pohlo svedomie a nevládali ďalej mlčať, a to napriek obrovskému strachu, čo z toho budú mať. Či náhodou aj oni nedopadnú ako generál Lučanský. A reakcia ministra Naďa všeličo naznačuje. Ak sa podozrenia o zraneniach potvrdia, tak okrem Kolíkovej musí po tomto odstúpiť aj Naď.“ zamyslel sa Kotleba na sociálnej sieti.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková však ešte 13.decembra na tlačovej konferencii vyvrátila, že by sa Lučanský v prvom prípade pokúsil o samovraždu alebo by bol napadnutý.

Koliková taktiež tvrdila, že Lučanský nemal žiadne zlomeniny ani krvácanie do mozgu. Prevoz do nemocnice iniciovala väznica po kontrole v cele.

Na tlačovke tiež oznámili, že Lučanský si zranenie spôsobil tak, že neopatrne spadol na kovovú posteľ a následne robil kliky. Pád vraj nepovažoval za vážny. „Toto je verzia samotného M. Lučanského,“ uviedla ministerka spravodlivosti.