Kotleba po preskúmaní faktov nie je presvedčený, že by sa Lučanský usmrtil sám vo väzení - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba po preskúmaní faktov nie je presvedčený, že by sa Lučanský usmrtil sám vo väzení

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý je aj členom vyšetrovacej komisie ministerky spravodlivosti, ktorá sa zaoberala smrťou bývalého policajného prezidentka Milana Lučanského, hlasoval proti záverečnej správe, ktorá označila, že Lučanský spáchal vo väzení samovraždu.

Kotleba tvrdí, že po oboznámení sa faktov, ktoré zistili, nezískal jednoznačné presvedčenie, že Lučanský mohol spáchať sám vo väzení samovraždu.

“V piatok 9. apríla hlasovaním o záverečnej správe skončila činnosť komisie ministerky spravodlivosti na prešetrenie úmrtia gen. Milana Lučanského.K prvej verzii záverečnej správy som dal niekoľko závažných pripomienok, nie všetky však komisia akceptovala a zapracovala do finálnej verzie.V nej bolo dokonca niekoľko faktov úplne prekrútených a to až do takej miery, že sa dajú označiť za klamlivé. Z faktov, ktoré sme zistili a s ktorými sme sa oboznámili, som nezískal jednoznačné presvedčenie o tom, že gen. Lučanský vo väzbe spáchal samovraždu. Preto som hlasoval PROTI záverečnej správe, ktorá úmrtie gen. Lučanského za samovraždu označila s úplnou istotou. K môjmu hlasovaniu som pripojil výhrady na niekoľko strán. Po zverejnení záverečnej správy budú moje výhrady k dispozícii širokej verejnosti.” píše Kotleba.