adplus-dvertising

Kotleba opäť v Šarišských Michaľanoch. Pozrite si jeho príhovor (Video)

Marian Kotleba sa stretol so svojimi priaznivcami v Šarišských Michaľanoch. Prišli si zaspomínať na desiate výročie brutálneho zásahu polície.

Marian Kotleba opäť prekvapil. Objavil sa v obci Šarišské Michaľany a nebol sám. Prišli s ním stovky fanúšikov a členov jeho strany. Rečníci opakovane označili práve Šarišské Michaľany za miesto kde v podstate strana vznikla.

Pred desiatimi rokmi totižto Kotleba so svojimi prívržencami prišiel do tejto obce v okrese Sabinov. Dôvodom bolo napadnutie miestneho občana neprispôsobivými obyvateľmi zo susednej osady. Starší pán síce útok prežil, no výsledok bitky bol ten, že nešťastník prišiel o oko. Táto udalosť sa dotkla miestnych obyvateľov a na zhromaždenie prišli v obrovskom počte. Polícia vtedy konala veľmi neprimerane a pokojne zhromaždených občanov nahnala najprv do areálu futbalového štadióna, tam zatkli Kotlebu a jeho najbližších spolupracovníkov, napokon dosť brutálnym spôsobom rozohnala zhromaždených obyvateľov.

Na tento protest nadväzovali ďalšie desiatky a stovky zhromaždení a protestov. Vznik politickej strany- Ľudová strana Naše Slovensko. Neskôr Kotlebove víťazstvo v župných voľbách a vstup jeho strany do parlamentu. Na sociálnej sieti sme našli aj dve krátke videá ktoré zverejnil účastník zhromaždenia.

Video: príhovory Milana Mazureka, Rastislva Schlosára, Marcel Urbana, Michala Buchtu

Video: príhovor Mariana Kotlebu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.