Kotleba odkazuje Lunterovi, aby nedával len peniaze na očkovaciu kampaň, ale aj na pomoc zaplavenej obci - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba odkazuje Lunterovi, aby nedával len peniaze na očkovaciu kampaň, ale aj na pomoc zaplavenej obci

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovensko trápia povodne a veľmi zle je na tom aj obec Rudno nad Hronom v okrese Žarnovica, kde dokonca o život prišla jedna osoba. Keďže táto obec patrí pod Banskobystrický kraj, ktorému šéfuje Ján Lunter, bývalý predseda kraja Marian Kotleba ho vyzýva, aby konal!

“Predstavitelia ĽS Naše Slovensko už priamo v obci zisťujú rozsah škôd a potrebu pomoci pre obec a jej obyvateľov. Zároveň týmto ako poslanec Banskobystrického samosprávneho kraja vyzývam predsedu BBSK Jána Luntera, aby na riešenie mimoriadnej situácie v obci Rudno nad Hronom uvoľnil peniaze z rezervy kraja! Keď sa našli 2 milióny eur pre súkromnú firmu za kampaň na podporu očkovania, tak Banskobystrický samosprávny kraj musí nájsť aspoň symbolických 100.000,- eur pre ľudí v núdzi! O to viac, že kraj si v súčasnom volebnom období požičal viac, ako za minulé tri volebné obdobia dokopy!” napísal Kotleba.

Lunterov syn, ktorý je aj podpredsedom kraja (táto funkcia neexistovala za čias Kotlebu) vyčlenili na očkovaciu kampaň v kraji až 2 milióny eur.

V rámci očkovacej stratégie sa rodina Lunterovcov, ktorí ovládli kraj, rozhodli zapojiť do kampane eventovú agentúru Hurricane, aby Banskobystrickému kraju zorganizovala očkovanie. Ako dôvod uvádza podžupan Lunter januárové tušenie župnej administratívy, že štát očkovanie zvládať nebude.

Za profesionálne organizovanie očkovania si agentúra vypýtala sumu, ktorá je zmluvou limitovaná na 2 milióny eur. Je veľmi pravdepodobné, že táto suma bude naplnená.

Podžupan Lunter uviedol, že ohľadom organizácie očkovania v kraji sa „inšpiroval v Izraeli“. Ten sa teší vo svetových médiách povesti očkovacieho premianta. Izrael zveril organizovanie očkovania eventovým agentúram a banskobystrická župa sa ho rozhodla nasledovať.

Podľa Lunterovo tvrdenia je vakcinácia eventom, ako každá iná akcia, ktorú organizujú agentúry. Navyše podžupan Lunter upozorňuje aj na to, že eventové agentúry sú najviac (?) zasiahnuté krízou, keďže prišli o veľa zákaziek. Tým pádom dostáva konanie banskobystrickej župy navyše aj hlboký sociálny rozmer.