Slovensko

Kotleba navrhol znížiť platy poslancom v čase pandémie. Nikto ich nepodporil (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Návrh na zníženie platov poslancov počas epidemiologickej krízy nenašiel podporu u ostatných strán. Väčšina poslancov sa zdržala hlasovania, no našli sa aj takí, ktorí hlasovali proti, ako napríklad biela vrana Ján Benčík, či zabávač Jozef Pročko.

Návrh na zníženie platov predniesol predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba ako „prejav solidarity s ľuďmi, ktorí stratili prácu a tým pádom aj mzdu“ počas mimoriadnych opatrení v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Kotleba chcel uznesením schváleným Národnou radou SR požiadať vládu, aby takýto zákon predložila v skrátenom legislatívnom konaní a platy ústavných činiteľov znížila o minimálne tretinu.

Utrpenie ľudí súvisiace s epidémiou a jej životnými a ekonomickými dopadmi však poslancov neobmäkčilo a návrh na zníženie platov nepodporili. A to ani poslanci OĽaNO, ktorých líder Matovič a ešte približne takto pred rokom hromžil na vládnych poslancov s tým, že sú nenažraní.

Po roku však máme vládu inú. Na jej čelo sa postavil práve I. Matovič, no zdá sa, že sa veľa toho nezmenilo a i noví vládni poslanci sú stále nenažraní. 

Väčšina poslancov sa hlasovania zdržala, no našli sa aj takí, ktorí hlasovali proti. A čuduj sa svete, všetci, ktorí boli proti, sú zároveň aj poslancami vládnymi.

Výpis z hlasovania nájdete tu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *