Slovensko

Kotleba navrhol zákon, aby neočkovaných nemohli vyhodiť z práce

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

„Ak nejde o nejaký svetový plán, ak ide naozaj len o spontánnu snahu chrániť zdravie ľudí. Tak potom títo ľudia nemôžu byť do týchto rozhodnutí (poz.red. dať sa zaočkovať) tlačení takým spôsobom, ako sa to dnes na Slovensku deje.“ povedal šéf ĽSNS Marian Kotleba v parlamente, kde predkladajú zákon, ktorý má chrániť neočkovaných ľudí a trestať tých, ktorí by diskriminovali nezaočkovaných.

Kotlebovci chcú mať v zákone, aby bolo trestné, ak niekto neumožní pracovať nezaočkovaným ľuďom alebo ich nebude chcieť pustiť do prevádzky. ĽSNS chce v súvislosti s týmto návrhom zákona novelizovať aj zákoník práce. Chrániť by tak mali zamestnancov, ktorí odmietajú očkovanie proti Covidu19. Šéf by vás napríklad nemohol vyhodiť z práce, ak nie ste zaočkovaný.

Kotleba si však myslí, že očkovaním nejde vládam o ochranu zdravia, keďže ako on tvrdí, pribúdajú dôkazy o vedľajších účinkoch vakcín a tlak na vakcináciu sa neuvoľňuje, ale naopak stupňuje „..ide tu úplne o iné ciele, ako je ochrana zdravia..“.