Kotleba na súde: "Rozpustiť stranu len preto, že hovorím hlasnejšie o vraždách v Dobšinej a Polomke?" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba na súde: “Rozpustiť stranu len preto, že hovorím hlasnejšie o vraždách v Dobšinej a Polomke?”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Marian Kotleba na súde sa postavil pred sudcu najvyššieho súdu a vyjadril svoje názory a pripomienky.

Z pohľadu Mariana Kotlebu ide o čistú fabuláciu s cieľom ziskať si verejnú mienku. O žalobe generálnej prokuratúry povedal, že „nespĺňa ani štandardy bakalárskej práce“. „Vyjadrujem obrovské sklamanie a nespokojnosť nad tým, že tu dnes osobne nesedí generálny prokurátor ako žalobca,“ povedal Kotleba. 

Podľa Kotlebu bolo vyjadrenie žaloby len politologickým exkurzom. „Pretínal niečo medzi ich názormi na našu stranu, ich hodnotením nášho programu, ich predstavu o tom, ako by strana mohla, nemohla fungovať, aké výrazy môže a nemôže používať,“ povedal Kotleba.

Kotleba bol zvedavý, či zástupcovia Čižnára jasne zdôvodnia, prečo je z ich strany potrebné použiť najsilnejší prostriedok v podobe rozpustenia strany. „Žiaľ, nedopočul som sa ani slovo o tom, prečo je naša strana tak nebezpečná pre súčasný demokratický systém,“komentoval žalobu Kotleba.

„My sme nikdy, vážený súd, nehodnotili nikoho na základe príslušnosti k ich pôvodu alebo k nejakému ich stavu alebo majetkovej vrstve. Vždy sme ich hodnotili len na základe toho, ako sa správali,“ povedal. 

„Nevidím dôvod na to, aby bol na najvyššom súde použitý taký silný mechanizmus ako rozpustenie strany za účelom ochrany demokracie len preto, že sa niekomu, v tomto prípade generálnemu prokurátorovi, nepáči náš výrazový jazyk,“ uviedol Kotleba. Pripomenul vraždu matky troch detí v Polomke, vraždu v Dobšinej s tým, že o týchto prípadoch hovoria hlasnejšie, pretože treba konať. Nepovažuje to za extrémizmus. Vo všetkých prípadoch boli páchatelia rómskeho pôvodu. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *