Kotleba kvôli Lučanskému zažíval peklo, no napriek tomu chcel, aby sa jeho smrť vyšetrila spravodlivo (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý bol členom kontrolnej komisie, ktorá pomáhala vyšetrovať usmrtenie bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, v parlamente hovoril o tom, že s Lučanským nemal dobrý vzťah a pod jeho vedením sa mu kukláči neustále starali o program „keď som mal za mesiac niekoľko domových prehliadok a keď sa diali také veci, ako niektorí vidia iba v akčných filmoch“ povedal Kotleba. Dodal však, že chcel napriek tomu spraviť všetko pre to, aby sa smrť generála Lučanského vyšetrila (video na konci článku)

Podľa oficiálneho stanoviska kontrolnej komisie ministerstva spravodlivosti pod vedením Kolíkovej, spácha Lučanský samovraždu. S týmto záverom Marian Kotleba nesúhlasil.

„Generál Lučanský po tom ako sa prebral z celkovej anestézy bol spútaný tým najťažším možným spôsobom, akým možno na Slovensku človeka spútať. Boli mu spútané ruky aj nohy, tieto boli pripútané o opasok a pomocou, ešte aj s nasadením takzvaných predvádzacích retiazok bol posadený na invalidný vozík, z ktorého záhadným spôsobom spadol rovno dozadu na temeno hlavy. Vo výpovediach príslušníkov ZVJS (Zbor justičnej a väzenskej stráže), boli absolútne radikálne rozdiely. Keď som na toto upozorňoval, nebolo mi umožnené túto informáciu do záverečnej správy zakomponovať…“ povedal Kotleba priamo v parlamente.