Slovensko

Kotleba: „Keď sme chceli riešiť krízu hromadným nasadením vitamínov, vysmiali nás“ dnes ich odporúča ministerstvo

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf ĽSNS Marian Kotleba sa rozhodol nakúpiť niekoľko tisíc balíkov vitamínov C,D a Zinok, ktoré rozdáva starším ľuďom, či rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť ďalšie finančné náklady. Ako tvrdí Kotleba vo svojom príspevku, už dlhšie radil ako riešenie krízy hormadné nasadenie vitamínov pre rizikové skupiny.

Kotlebu však mali podľa jeho slov vysmiať jeho politickí protivníci a odvolávali sa na štúdie, ktoré tvrdia, že vitamíny C či D nepomáhajú pacientom s Covidom. Takéto štúdie boli publikované v časopise JAMA Network.

„Keď sme dávnejšie ako jednu z možností riešenia covid krízy radili hromadné nasadenie vitamínov pre rizikové skupiny ľudí, naši politickí protivníci nás vysmievali. Samozrejme sa k nim pridala liberálna kaviareň na čele s denníkmi, ktoré sa snahou urobiť z nás nekompetentných politikov rozhodli dokonca šíriť dezinformácie o tom, že vitamíny vôbec proti covid-19 nezaberajú.“ píše Kotleba.

Dnes však samotné ministerstvo zdravotníctva na svojich webových stránkach uvádza akúsi „Cestu pacienta pri liečbe Covid 19“ kde odporúčajú nasadenie vitamínu C,D a Zinku. Presne tieto vitamíny rozdáva Marian Kotleba zadarmo a upozorňuje vládu už dlhšie, aby ich dávala ľuďom zadarmo namiesto nákupov testov za stovky miliónov eur.

„Samozrejme, išlo o zúfalú snahu, viacero odborných štúdií totižto zaznamenalo pravý opak a to, že vitamíny C, D, zinok a selén pri liečbe covidových pacientov pomáhajú. V súčasnosti ministerstvo zdravotníctva pripravilo nový liečebný postup pre všeobecných lekárov, tzv. „cesta pacienta“, kde sa spomínané vitamíny zaradili do symptomatickej a podpornej liečbe covidových pacientov.“ dodáva Kotleba.