Kotleba je prvý slovenský politik, ktorému Facebook zmazal video o koronavíruse - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba je prvý slovenský politik, ktorému Facebook zmazal video o koronavíruse

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálne sieť Facebook zmazala video predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi, v ktorom sa prihováral občanom na tému koronavírusu. Video s názvom “Nenechajte si kvôli projektu Covid-19 pokaziť leto” malo na sociálnej sieti státisíce videní. Dnes je jeho verzia dostupná na Youtube (na konci článku video).

S informáciou prišiel portál Živé.sk, ktorý uvádza, že je to po prvý krát, kedy sociálna sieť zmazala video politika na Slovensku. Sieť sa totiž za bežných okolností takýmto zásahom do obsahu politikov oblúkom vyhýba a na rozdiel od bežných používateľov im dovoľuje nekriticky šíriť akékoľvek klamstvá či dezinformácie, informuje portál.

Kotleba vo videu hovoril o tom, že koronavírus možno aj existuje, že ľudia sa nemajú nechať zastrašiť a majú si užívať leto a majú žiť, pracovať tak ako to cítia a vnímajú či nemajú zo seba nechať robiť ovce.

„Toto video sme odstránili, nakoľko zahŕňa nepravdivé tvrdenia o závažnosti Covid-19, ktoré môžu prispieť k hrozbe fyzickej ujmy, čo je porušením našich zásad týkajúcich sa škodlivých dezinformácií o Covide,“ zdôvodnil Facebook v oficiálnom stanovisku pre redakciu Živé.sk.

https://www.youtube.com/watch?v=JsXfAk6XG4A&t=163s

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *