Slovensko

Kotleba: Dali ma vykázať zo sály, ale neodišiel som! Aj títo budú kradnúť a ešte aj ľuďom brať slobodu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V parlamente nastal konflikt kvôli štátnemu rozpočtu. Šéf ĽSNS Marian Kotleba informoval na sociálnej sieti, že sa dostal do konfliktu s premiérom Igorom Matovičom.

Následne mal podpredseda parlamentu Grendel vykázať Kotlebu zo sály, ale ten odmietol opustiť rečníčky pult. Kotleba ho blokoval, pretože namietal na zadlženie štátu prijatím rozpočtu. Premiér Matovič počas toho odišiel z miesta určeného pre premiéra a sadol si k poslancom OĽANO. Kotleba ho za to okamžite kritizoval a poznamenal, že ignoruje Národnú radu Slovenskej republiky a nazval ho psychopatom. Matovič na to nereagoval.

„Vládni poslanci dnes schválili rozpočet, ktorý vytvorí tak obrovský štátny dlh, že hoci ho budú splácať este naši pravnuci, nikdy ho splatiť nedokážu!!!S Matovičom som mal kvôli tomu v parlamente konflikt. Hoci ako prvý porušil pravidlá rokovania parlamentu práve Matovič, podpredseda NR SR Grendel sa postavil na jeho stranu a mňa vykázal zo sály. Samozrejme, že som tam ostal! Nikdy ma neumlčia! Vždy budem kritizovať tých, ktorí škodia Slovensku. A pravda je taká, že Matovič svojimi rozhodnutiami škodí viac ako ktokoľvek iný!!!Áno, smeráci kradli. Ale čo si myslíte, že títo nekradnú a ani nebudú? Jasné, že hej. Lenže ešte k tomu ohýbajú Ústavu aj zákony ako len chcú, len aby ľudí donútili k poslušnosti. A poslušnosť tejto vláde povedie k totálnej strate slobody a ľudských práv. A ja budem radšej bojovať aj za vás, aj za cenu perzekúcií, pokút a trestov, ako sa vzdať slobody dobrovoľne!“ píše Kotleba na sociálnej sieti.