Kotleba chcel dať do ústavy, že muž je otec a matka žena. Podľa Nicholsonovej NECHUTNÉ!

Šéf ĽSNS Marian Kotleba chcel zmenou ústavy doplniť vetu, že rodičia môžu byť len biologický muž, ktorý je otcom a biologická žena, ktorá je matkou. Tiež chcel zabrániť tomu, aby si mohli transrodoví ľudia meniť pohlavia.

Strana Mariana Kotlebu v parlamente navrhla rôzne ústavné zmeny, ktoré jej však poslanci v Národnej rade neschválili. Chceli napríklad ústavne zakotviť ochranu tradičného modelu rodiny, v ktorej môžu vychovávať deti a mať rodičovské práva výlučne páry opačného pohlavia. Zároveň chceli zakotviť nemennosť pohlavia človeka, určeného pri jeho narodení.

Za ich návrhy hlasovali poslanci zo Sme Rodina ale aj z OĽANA. A toto sa nepáčilo europoslankyni Lucii Nicholsonovej, ktorá to označila na sociálnej sieti ako „nechutné“.

„26 koaličných poslancov zahlasovalo za Kotlebov návrh na zmenu ústavy. Kotleba navrhoval do ústavy doplniť vetu, že rodičia sú otec – muž a matka – žena a transrodovým ľuďom chcel znemožniť zmenu pohlavia. Návrh neprešiel, ale vedomie, že 44 poslancov v parlamente bolo schopných takýto návrh vôbec podporiť je naozaj nechutné. Zaujímavé sledovať ako si niektorí z OĽaNO a SME RODINA rozumejú s fašistami. Až tak, že sú pripravení spolu hlasovať za zmenu ústavného zákona.“ píše Nicholsonová.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353