Kotleba by bol blázon, keby do Európskeho parlamentu nekandidoval

Voľby do Bruselu tu máme už v sobotu a kampaň proti kotlebovcom finišuje vo veľkom. Najčastejšie počujeme, že veď Kotleba chcel vystúpiť z EÚ, tak prečo teraz ĽSNS kandiduje?!

Prečo? To sa vážne môže niekto opýtať?

Áno. Kotleba bol za vystúpenie z EÚ, keď videl, aké vedenie má Únia, akí ľudia rozhodujú v Bruseli, a aké nezmysli nám chcú diktovať. Život sa však mení a niekedy nám prináša nie len zlé správy. V celej Európskej Únii sa v prieskumoch vyšplhali na popredné miesta prieskumov strany, ktoré sú veľmi podobné tej Kotlebovej ĽSNS. Dokonca by som povedal, že tieto strany majú oveľa drsnejší slovník a keby boli takéto strany, aké sú napríklad v Taliansku alebo Francúzsku u nás na Slovensku, tak by bol Marian Kotleba oproti nim len slušný chlapec a médiá by ho milovali.

Tieto euroskeptické strany majú obrovskú podporu ľudí a v sobotu veľa z nich vyhrá voľby do Európskeho parlamentu a jednou z nich bude aj Kotlebova strana. Mali by všetky tieto strany z celého kontinentu nekandidovať, lebo sa im únia nepáči taká, aká je? Veď to je šialené!

Veď Kotlebovci a všetky tie strany, ktorým sa nepáči, akým smerom ide súčasné vedenie únie, majú obrovskú šancu to zmeniť. Ľudia ich volia, prieskumy im dávajú veľké šance a oni by nemali kandidovať?

Liberálne médiá budú ale stále ukazovať Kotlebové billboardy a jeho vyhlásenie referenda za vystúpenie z Únie. No a? Veď keď nám únia chcela nanútiť kvóty na migrantov a pokutovať nás za každého neprijatého, je jasné, že politik s takým ideovým zamerením, aké má Kotleba, by mal z takéhoto spolku odstúpiť. Veď tie kvóty by nás ekonomicky položili a aj naši europoslanci za ne hlasovali. Je toho veľa, do čoho nás vedenie Únie tlačilo a Kotlebovi sa to nepáčilo.

Dnes je ale situácia úplne iná a do parlamentu v Bruseli sa dostane veľa politikov, s ktorými si poslanci ĽSNS budú rozumieť a preto nemajú jeden jediný dôvod, tam nekandidovať a vedieť veci meniť priamo na tom mieste, ktoré tak kritizovali. Pre neoliberálov by bolo asi ale lepšie, keby nekandidovali a len nadávali na Brusel, že? Rozmýšľajte.

Komentár

foto: sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.