Kotleba: Ak niekto nechá zaočkovať svoje dieťa, tak ho nemôže mať rád - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kotleba: Ak niekto nechá zaočkovať svoje dieťa, tak ho nemôže mať rád

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa už môžu očkovať aj deti vo veku od 12 rokov. Vakcína od spoločnosti Pfizer získala od Európskej komisie povolenie pre použitie tejto vakcíny pre vekovú kategóriu od 12 rokov.

Každý členský štát sa mohol sám rozhodnúť, či začne očkovať aj deti. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský už krátko po schválení avizoval, že Slovensko takéto očkovanie umožní.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba je k očkovaniu dlhodobou kritický a vo svojom najnovšom vyjadrení tvrdí, že ten, kto dá zaočkovať svoje deti, ich nemôže mať rád.

“Ja síce nechápem, ale zas úplne rešpektujem, keď sa niekto nechá očkovať, aby mal pokoj od šikanóznych vládnych opatrení, prípadne od zamestnávateľa. Ale jednoducho som presvedčený o tom, že ak niekto nechá do svojho dieťaťa pichnúť vakcínu, o ktorej dlhodobých účinkoch nevieme stále v podstate vôbec nič, tak to svoje dieťa nemôže mať rád.” napísal Kotleba.