Slovensko

Košice majú konečne diaľnicu do Bratislavy! Dnes ju ale otvorili Maďari

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Košický primátor dnes ráno oznámil prepojenie Košíc s Bratislavou pomocou diaľnice. Tá však nebude viesť cez Slovensko, ale cez Maďarsko. Práve Maďarom sa totiž po 3,5 roku podarilo dokončiť výstavbu diaľnice M30 a 57-kilometrový diaľničný úsek. Dokončený úsek sa od hraničného priechodu v Milhosti plynule napája na našu rýchlocestu R4 až do košickej mestskej časti Šebastovce. Informoval o tom Magistrát mesta Košice.

„Metropola východu má oddnes kompletné diaľničné prepojenie s Bratislavou. Dlhoročný sen mnohých východniarov sa podarilo splniť maďarskej vláde, ktorá dokončila a oficiálne spustila nový 57-kilometrový úsek diaľnice M30 medzi Miškolcom a hraničným priechodom v Tornyosnémeti v blízkosti našich hraníc. Tento úsek sa od hraničného prechodu v Milhosti plynule napája na našu rýchlocestu R4 až do košickej mestskej časti Šebastovce.“ napísal na sociálnej sieti košický primátor Jaro Polaček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *