Košičan aj po druhej dávke vakcíny dostal Covid19 a leží v nemocnici so zápalom pľúc

V košickej nemocnici prijali pacienta so zápalom pľúc a pozitívne testovaným na koronavírus. Pacient bol predtým zaočkovaný už druhou dávkou vakcíny Pfizer/BioNTech, podľa RTVS. Na Slovensku sa po očkovaní nakazilo už vyše 1000 ľudí. Ľudia po zaočkovaní však mali výrazne miernejší priebeh ochorenia Covid 19.

Pacientovi v Košiciach sa začal zdravotný stav zhoršovať po troch týždňoch od druhej dávky vakcíny. Má ísť o pacienta, ktorý má cez 80 rokov a má aj ďalšie pridružené choroby. Vďaka vakcíne však má miernejšie príznaky Covid 19.

Podľa ďalších informácií televízie, je aj očkovaný človek možným prenášačom ochorenia Covid-19. Aj po očkovaní je nutné dodržiavať protiepidemické opatrenia, keďže nateraz nemáme patričné dôkazy, či človek očkovaný môže prenášať vírus.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353