Zo sveta

Korona obmedzenia nie sú vedecky opodstatnené a len zbytočne terorizujú ľudí, vyhlásil Chorvátsky prezident

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Chorvátskemu prezidentovi Zoranovi Milanovičovi sa nepáči postoj Rakúska v boji proti pandémii. Kritizuje tiež ich politiku zatvárania hraníc či zavedenie povinného očkovania.  Opatrenia podľa neho len terorizujú ľudí.

Postoj chorvátskeho prezidenta voči rakúskym opatreniam zostáva naďalej kritický. S odvolaním na chorvátske médiá o tom informoval rakúsky portál Kronen Zeitung.

Prezident Zoran Milanovič sa podľa portálu vyjadril, že uzavretie hraníc a povinné očkovanie v Rakúsku považuje za „katastrofu“. Portál tiež pripomenul slová Milanoviča spred týždňa, kedy blokádu neočkovaných ľudí na rakúskych hraniciach prirovnal k ére nacizmu, za čo si chorvátsky veľvyslanec vyslúžil „pozvanie“ na viedenské ministerstvo zahraničných vecí. Oficiálny postoj chorvátskeho prezidenta sa však naďalej nezmenil.

„Myslím si, že Švédi sú oveľa múdrejší ako oni,“ vyjadril sa Milanovič, pričom otvorene skritizoval protikoronavírusové obmedzenia mnohých krajín, vrátane tých, ktoré sú platné v Chorvátsku. Podľa jeho názoru takéto obmedzenia nie sú vedecky opodstatnené a len zbytočne „terorizujú ľudí“.

Za nevhodný považuje aj postoj európskych krajín, ktoré sa obúvajú do Maďarska, Poľska či do Chorvátska. Na jednej strane stoja „sväté kravy“, ktoré si z Poľska a Maďarka robia doslova rohožky.

„Naši veľvyslanci sú neustále predvolávaní pre nejakú hlúposť, my potom urobíme to isté s ich,“ vyjadril sa Milanovič. Nepáči sa mu ani postoj Holandska, ktoré sa pravidelne vyjadruje k situácii v Bosne a Hercegovine, ignoruje však priania vlastného národa.

„Ľudia sa búria a nie sú to prisťahovalci, ale blonďatí a hanbliví Holanďania,“ povedal Milanovič, ktorý zdôraznil, že v súčasnosti je pravdepodobne „jediným európskym štátnikom, ktorého to zaujíma,“ citoval jeho slová Kronen Zeitung.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *