Koniec slobody na Youtube? Video, ktoré sa im nebude páčiť zmažú a odporučia divákovi iné - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Koniec slobody na Youtube? Video, ktoré sa im nebude páčiť zmažú a odporučia divákovi iné

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Spoločnosť YouTube aktualizovala svoje zásady nenávistných prejavov a teraz zakazuje videa “s rasistickým obsahom” a tiež videá podporujúce určité konšpiračné teórie.

Spoločnosť, ktorá je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Google, oznámila vo svojom blogu, že bude potláčať “nenávistný obsah”. Spoločnosť už obmedzila komentáre a funkcie zdieľania u podobných videí v roku 2017, ale nový zákaz ide ešte o krok ďalej.

“V súčasnej dobe podnikáme ďalšie kroky v našej politike nenávistných prejavov tým, že špecificky zakazujeme videá, vychádzajú z toho, že určitá skupina je nadriadená, aby ospravedlnila diskrimináciu, segregáciu alebo vylúčenie,” stojí v príspevku na ich blogu.

Požiadavka spoločnosti YouTube, že zakáže všetky “rasistické” videá sa zhoduje s podobnou politickou zmenou spoločnosti Facebook, ktorá sa rozhodla zakázať obsah “bieleho nacionalizmu” a “bieleho rasizmu”, zatiaľ čo zdanlivo ignoruje podobný obsah, napríklad od čierneho separatizmu alebo sionistického hnutia.

Spoločnosť YouTube však prezentovala “videa propagujúce alebo oslavujúce nacistickú ideológiu”, ako príklad, ktorý by porušoval jej nové pravidlá.

Okrem týchto zmien, spoločnosť uviedla, že redukuje šírenie obsahu, ktorý priamo neporušuje jej zásady, ale “je práve na hrane”.

Spoločnosť uviedla, že tento obsah “na hrane”, vrátane videí s konšpiračnými teóriami a falošnými vedeckými videami, bude vynechaný z odporúčaní divákom a bude nahradený videom od “autoritatívnych zdrojov,” čo je krok, ktorý určite rozčúli obhajcu slobody prejavu a tých, ktorí sa k nim hlásia a už obvinili sociálnu sieť zo zaujatosti.

“Nakoniec odstránime obsah, ktorý popiera, že došlo k dobre zdokumentovaným násilným udalostiam, ako je holokaust alebo streľba v škole Sandy Hook,” píše sa ďalej v príspevku. Spoločnosť YouTube bola jedným z niekoľkých technologických gigantov, ktorý sa vlani v auguste oprel do konzervatívneho aktivistu bojujúceho za slobodu prejavu Alexa Jonesa, ktorého sa boja.

Jones už skôr uviedol, že školáci zastrelení v roku 2012 v škole Sandy Hook boli “nastrčení herci”, najatí pre ďalšiu agendu kontroly zbraní.

Počas niekoľkých minút po oznámení nových pravidiel, konzervatívny komentátori, novinári a dokonca aj černošskí hudobníci informovali, že spoločnosť YouTube zakázala alebo démonizovala ich videa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *