Koniec rúšok, covid pasov či karantény na Slovensku. Rozhodol o tom Ústavný súd, zdieľajú tisíce Slovákov. Ministerstvo vysvetľuje - MAGAZÍN 1
Slovensko

Koniec rúšok, covid pasov či karantény na Slovensku. Rozhodol o tom Ústavný súd, zdieľajú tisíce Slovákov. Ministerstvo vysvetľuje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Celým internetom sa od pondelku šíri správy, že Ústavný súd zrušil nosenie rúšok, karantény a covid pasy. Ministerstvo zdravotníctva teraz však upozorňuje, že to nie je pravda.

„Ústavný súd vo svojom rozhodnutí (sp. zn. PL. ÚS 4/2021) označil za protiústavné iba špecifické časti zákona o ochrane verejného zdravia. Niektoré z chýb, ktoré vytkol Ústavný súd, boli už napravené novelou zákona,“ pripomenul rezort Lengvarského.

Znamená to, že nosenie rúšok, karanténa či covid pasy naďalej platia. Bohužiaľ. Žiadna senzácia sa nekoná, uviedlo ministerstvo zdravotníctva. Ústavný súd tieto veci svojim rozhodnutím nijakým spôsobom „nezrušil”.

Rezort zdravotníctva dodal, že už 8. decembra 2021 o tomto rozhodnutí Ústavného súdu informovali cesloslovenské médiá, pričom tieto správy podľa neho nevzbudili výrazný rozruch.

„Teraz, o mesiac neskôr, sa na sociálnych sieťach virálne šíria dezinterpretácie staršieho rozhodnutia Ústavného súdu, ktoré začali blogom na Postoji a pokračovali článkom na portáli Bádateľ. Chceme vás opätovne požiadať, dávajte si pozor na zdroje a na kvalitu informácii, s ktorými sa stretávate na internete a sociálnych sieťach,“ uzavrel rezort Vladimíra Lengvarského.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *