Kongresman sa nakazil koronavírusom po dvoch dávkach vakcíny Pfizer

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Massachusettský kongresman Stephen Lynch, ktorý bol očkovaný vakcínou Pfizer / BioNTech, mal pozitívny test na prítomnosť koronavírusu potom, čo bola jednému z jeho kolegov na začiatku tohto týždňa diagnostikovaná infekcia. Píšu o tom noviny The Washington Post.

Uvádza sa, že druhú dávku vakcíny dostal pred inauguráciou amerického prezidenta Joe Bidena 20. januára. Kancelária kongresmana však odmietla uviesť presný dátum očkovania. Lynchova tlačová hovorkyňa Molly Rose Tarpyová uviedla, že pred obradom mal negatívny test.

Podľa jej slov Lynch nemá žiadne príznaky choroby, cíti sa dobre. Politik bude týždeň v karanténe a bude na diaľku vykonávať svoje povinnosti. Tarpyová tiež uviedla, že kongresman dodržiaval všetky odporúčania a pokračuje v tom aj po očkovaní.

Noviny tiež spresnili, že ďalší člen Kongresu za ten istý štát mal pozitívny test na koronavírus – Laurie Trehanová, ktorá tiež nemá žiadne príznaky.

„Vyzývam všetkých, aby tento vírus brali vážne a riadili sa odporúčaniami nosiť rúško, udržiavať bezpečný sociálne odstup, vyhýbať sa veľkým zhromaždením a pokiaľ možno zostať doma,“ citujú ju noviny.

Odborníci v oblasti zdravotníctva zdôraznili, že po druhej dávke vakcíny Pfizer je potrebný jeden týždeň na dosiahnutie 95% účinnosti, kým u vakcíny od Moderny trvá dva týždne, než sa dosiahne 94% účinnosti.