Konečne! Premiér dnes hovoril o dátume, kedy by sa mohli začať otvárať tieto prevádzky - MAGAZÍN 1
Slovensko

Konečne! Premiér dnes hovoril o dátume, kedy by sa mohli začať otvárať tieto prevádzky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na Slovensku sa s teplejším počasím zlepšuje aj epidemická situácia a nový premiér Eduard Heger hovoril sobotu v diskusnej relácii o možnom uvoľňovaní opatrení, ktoré by mohlo prísť 19.apríla.

„Klesajú nám počty hospitalizovaných, aj počty nakazených,“ informoval predseda vlády s tým, že 14.apríla zasadne pandemická komisia a preberú aktualizovanie Covid automatu, a aj to, akým spôsobom sa budú uvoľňovať opatrenia. Hygienici a komisia však ešte stále čakajú na výsledky toho, ako dopadla Veľká noc.

Po vyhodnotení dát z Veľkej noci budeme vedieť, ako ľudia na Slovensku dodržiavali opatrenia a podľa toho sa rozhodne o uvoľňovaní. Otvárať by sa tak malo 19.apríla, kedy by sa mohli otvoriť niektoré obchody či prevádzky a služby. Heger však dodal, že otváranie reštaurácii, barov či wellnes nepripadá do úvahy.