Kollárovi odchádzajú ľudia! Sklamanie z výsledku eurovolieb ho pripravilo o podpredsedu, ktorý už má novú stranu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kollárovi odchádzajú ľudia! Sklamanie z výsledku eurovolieb ho pripravilo o podpredsedu, ktorý už má novú stranu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Parlamentnelisty.sk priniesli rozhovor s Dušanom Doliakom, niekdajším podpredsedom hnutia Sme rodina – Boris Kollár, o povolebnej situácii a jeho dôvodoch na presun z hnutia k Národnej Koalícii.

Doliak považoval výsledok v eurovoľbách, kde kandidoval za hnutie Sme rodina, za „neuspokojivý“, tak považoval za samozrejmosť „ponúknuť svoje miesto podpredsedu strany“.

Podľa Doliaka sme boli svedkami toho, že „neznámi ľudia dostali veľmi veľa hlasov vďaka mediálnemu vymývaniu mozgov“. Konkrétne mená však neuviedol.

Na margo jeho odchodu z hnutia Sme rodina povedal, že Kollár je profesionál, ktorý bez problémov vie nájsť za neho náhradu.

Na otázku, prečo si vybral práve Národnú koalíciu, mal celkom jasnú odpoveď.

„Prví ľudia, s ktorými som sa rozprával, boli Slavěnka Vorobelová a Peter Sokol a urobili na mňa veľmi dobrý dojem. Samozrejme ma potešila aj dôvera — Národná koalícia má o mňa záujem. Ako autorovi mi imponuje, že si ľudia prečítajú, keď niečo napíšem. Tak sa stalo, že som sa ocitol v Národnej koalícii, kde som bol vítaný so svojimi názormi na politiku aj ostatné témy,“ povedal Doliak pre PL.

Parlamentné listy získali aj reakciu od samotného lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára.

Ozrejmil, že odchod Doliaka nepatrí k „personálnym pohybom na našej politickej scéne. Išlo o jeho rozhodnutie“. Podľa jeho slov sa rozišli „priateľsky, korektne, nie je tam žiaden problém.“

Kollár dokonca prezradil aj meno jeho nástupcu. „Nastúpil k nám Štefan Holý, myslím si, že ten ho plnohodnotne nahradí. A pán Holý nám s jeho tímom robí celý (predvolebný) program,“ povedal predseda hnutia Sme rodina.

Nie je to prvý, ale ani posledný presun pred parlamentnými voľbami, ktoré budú pravdepodobne v marci 2020. Od Matoviča odskočilo už viacero poslancov, medzi nimi aj niekdajšia jednotka na kandidátke Veronika Remišová.

Na druhú stranu to má vládna koalícia vďaka Martinovi Fedorovi a Kataríne Cséfalvayovej tiež nahnuté – ich presun do novej strany Tomáša Druckera nie je vôbec vylúčený.

zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *