Slovensko

Kollárovci začali čistky! Nepolitického riaditeľa úradu práce vymení 26-ročný hokejista bez skúseností

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) po kritike viacerých opozičných poslancov a verejnosti pri schvaľovaní kontroverznej novely zákona o štátnej službe vyhlásil: „Vláda neplánuje žiadne plošné čistky, ale riaditelia na úradoch práce, ktoré nefungujú, musia byť vymeniteľní, ak si neplnia svoje úlohy. Realita je však trošku iná. V Banskobystrickom kraji už na miesta nových riaditeľov okresných úradov práce nastupujú miesto odborníkov regionálni politici Sme rodina, informuje portál Prehlad Správ.

Vo funkcii okresného riaditeľa ÚPSVaR končí tento týždeň uznávaný odborník Pavel Červienka, PhDr.

Doterajší nepolitický riaditeľ ÚPSVaR Banská Bystrica bol podľa mnohých z odborného aj ľudského hľadiska človekom na správnom mieste. Po ukončení štúdia  začal pracovať v Regionálnom centre autizmu pri Domove sociálnych služieb Symbia vo Zvolene ako sociálny pracovník a vychovávateľ. Následne pôsobil v Slovenskej utečeneckej rade, n. o., kde implementovali projekt UNHCR, informujú Bystricoviny.sk

V roku 2007 začal pracovať na Úrade Banskobystrického samosprávneho kraja ako odborný referent na podporu neverejných poskytovateľov sociálnych služieb. Po organizačných zmenách v roku 2010 sa stal vedúcim oddelenia podpory poskytovateľov sociálnych služieb a po absolvovaní výberového konania v roku 2013 dostal možnosť pracovať ako  vedúci odboru sociálnych politík

Po nástupe nového vedenia kraja a následných organizačných zmenách na BBSK v roku 2014 Pavel Červienka z tohto úradu odišiel a začal pôsobiť na Úrade práce sociálnych vecí Banská Bystrica, od septembra 2016 až doteraz na pozícii riaditeľa úradu. Zúčastňoval sa odborných konferencí a jeho prácu hodnotila pozitívne nielen odborná verejnosť, ale aj samotní klienti. Pod jeho vedením prešla kompletnou rekonštrukciou aj budova úradu na Skuteckého ulici, ktorej prestavba bola úspešne financovaná z európskych zdrojov.

Pána doktora Červienku bez výberového konania nahradí neúspešný kandidát za stranu Sme rodina 26 – ročný Tomáš Gbúr, MBA. Diametrálne odlišné odborné pozadie odchádzajúceho a nastupujúceho riaditeľa bystrického úradu práce spôsobil rozruch aj medzi samotnými Bystričanmi.

„Mladý urobil VŠ online a vstúpil do tej správnej strany, to nič , že o práci v odbore nič nevie, je zo Sme rodina, tak je odborník…“, vyjadrujú sa rozhorčení ľudia na sociálnych sieťach.

Štúdiom športového manažmentu na Patten University v USA získal Gbúr titul MBA. Táto univerzita poskytuje vysokoškolské vzdelávanie pracujúcim v komunitách založených na viere, pridružených ku kresťanským evanjelickým cirkvám Ameriky. Dá sa na nej študovať aj online.

Politické čistky sa dejú aj v iných okresov Banskobystrického kraja. K výmene okresného riaditeľa ÚPSVaR dochádza tiež v Lučenci, kde do funkcie riaditeľa nastupuje ďalší okresný predseda Sme rodina Patrik Svediak.

Pomôžte nám spolu poraziť neoliberalizmus!

Liberálna politika sa šíri celým svetom a ovláda všetky médiá hlavného prúdu. Šíriť informácie, ktoré nevyhovujú tomuto trendu je dnes veľmi ťažké, ale my sa snažíme zo všetkých síl! Potrebujeme však aj vašu pomoc! Vieme, že je ťažké v dnešnej nie ľahkej dobe od niekoho pýtať finančnú podporu, no ak sa nájde niekoľko tisíc ľudí, ktorí nás čítate a podporíte nás akoukoľvek sumou, dokážeme spoločne konkurovať ostatným médiám! Buďte našou podporou, vytvorme komunitu a spoločne informujme o tom, čo je dnes zakázané, len preto, že je to normálne! Ďakujeme vám! Kliknite sem a podporte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *