Kollár si bráni Hollého, ktorý má výnimku od Mikasa: Tak odvolajme každého europoslanca! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kollár si bráni Hollého, ktorý má výnimku od Mikasa: Tak odvolajme každého europoslanca!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V diskusnej relácii Na Telo v televízii Markíza položil divák otázku šéfovi parlamentu Borisovi Kollárovi, či by nebolo odvolanie vicepremiéra Štefana Holého gestom politickej kultúry. Okolo Holého nastal rozruch po tom, čo sa zistilo, že má výnimku od hlavného hygienika Mikasa a môže si za rodinou vycestovať do Anglicka bez testu a následnej karantény.

Kollár tvrdí, že len ak by porušil pracovnú disciplínu a takéto výnimky majú tisíce ľudí “tak potom musíme odvolať všetkých europoslancov” tvrdí Kollár. Holého by teda neodvolal za to, že mal takúto vymoženosť a mohol si cestovať “slobodne” za rodinou.

Šéf parlamentu však povedal aj to, že Holý mal jednorázovú výnimku, ktorá už neplatí “Už ju dávno nemá, lebo bola jednorazová. Takže ju raz použil a odvtedy ju nemá,”.