Kollár otvára svoje lyžiarske stredisko na Donovaloch, aj keď to konzílium odborníkov neodporúča

Šéf parlamentu a takisto aj majiteľ lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly Boris Kollár, chce v piatok otvoriť brány pre lyžiarov, aj keď to konzílium odborníkov neodporúča.

Lyžiarske stredisko o tom informovalo na Facebooku aj napriek vyhláseniu ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala, že všetky lyžiarske rezorty majú zostať zatvorené do konca roka. Minister tak tlmočil názor konzília odborníkov, ktoré to má navrhnúť na piatkovom zasadnutí pandemickej komisie.

Dovtedy tak stále platí, že lyžiarske strediská môžu byť otvorené, musia však dodržovať protipandemické nariadenia.

Na margo prevádzkovania lyžiarskych stredísk tento týždeň uviedol štátny tajomník rezortu diplomacie, že Európska komisia má vydať dokument, na základe ktorého sa bude otváranie zimných stredísk koordinovať na európskej úrovni. Ak by však aj k dohode došlo, usmernenia Európskej únie by v tomto prípade mali skôr odporúčací charakter.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353