Slovensko

Kollár opúšťa vládnu koalíciu, kvôli zlému riadeniu pandémie

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Poslanec strany Za Ľudí Miroslav Kollár sa rozhodol odísť z koalície aj z poslaneckého klubu. Ako tvrdí, odmieta byť poslancom Igora Matoviča.

Hlavným dôvodom má byť situácia s koronavírusom na Slovensku a koordinovanie opatrení v boji s touto chorobou. Podľa jeho slov opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú, ale nepríchádzala žiadna sebareflexia.

„Opatrenia, ktoré prijíma vláda, nefungujú. Ale sebareflexia neprichádza žiadna. Mesiace sa snažím na chyby v manažmente pandémie upozorňovať. Ako poslanec tejto vládnej koalície a zároveň ako človek zdola, z praxe. Najprv interne, ale keď sa nič nedeje, kričím nahlas. Márne. V čase zúriacej pandémie koaličná rada namiesto COVIDu riešila „zobrané spisy“ mediálnych či fejsbúkových útokov na vládu. Jasné, že som v tejto absurdnej buchli premiantom. 21-krát som vraj zhrešil.“ vyhlásil Kollár.