Kollár: "Kvôli nezmyselným ruským sankciám prišlo o prácu 400 Slovákov v hladovej doline pri Gelnici" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kollár: „Kvôli nezmyselným ruským sankciám prišlo o prácu 400 Slovákov v hladovej doline pri Gelnici“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf hnutia Sme Rodina Boris Kollár sa vybral do obce Prakovce neďaleko Gelnice, kde sídlila železničná továreň Railway Casted Components, kde sa vyrábali podvozky pre ruské vagóny.

Boris Kollár počas návštevy Prakoviec natočil video pri zatvorenej fabrike na výrobu komponentov železničných vagónov, pričom uviedol, že závod niekedy zamestnával 400 pracovníkov z tamojšej hladovej doliny.

“Prišlo tu o prácu 400 ľudí. A viete prečo? Lebo sme vymysleli nezmyselné sankcie voči Rusku. Tu sa vyrábali podvozky pre ruské vagóny a táto zákazka celá padla a fabrika stojí.”

Kollár následne ukazuje na pusté okolie závodu a hovorí “o meste duchov”. “Preto tvrdí, že všetky mocnosti, či je to Rusko, alebo Amerika, nemajú priateľov, ale iba svoje záujmy. My nebuďme tak blbí, že kvôli niekoho záujmom si ničíme tie naše vlastné.”

Podľa zakladateľa strany Sme rodina by sa slovenskí predstavitelia mali pozerať hlavne na slovenské záujmy. “Pozerajme sa na našich ľudí. Tu robilo 400 ľudí. Ja sa pýtam, kde tých 400 ľudí je? Kto nám dá za toto odškodnenie? Dá nám odškodnenie Amerika? Dá nám za to odškodnenie Brusel? Tí ľudia stratili prácu a takto to tu vyzerá… Toto sú protiruské sankcie.”

“A keď ešte niekto mi bude rozprávať o tom, že treba tým Rusom ešte zväčšovať sankcie teraz, keď sa na nás valí hospodárska kríza, tak mu asi odtrhnem hlavu,” vyhlásil Kollár.

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *