Kolíková: Prípad predávkovania Jankovskej evidujú ako pokus o samovraždu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na tlačovej konferencii po rokovaní vlády uviedla, že prípad priotrávenia liekmi Moniky Jankovskej evidujú preventívne ako pokus o samovraždu.

„Z informácií, ktoré máme na základe vyjadrenia obvinenej, vyplýva, že nemala žiadny úmysel, ktorý by súvisel so suicidálnym plánom. S ohľadom na to, že bola požitá väčšia dávka liekov ako tá, ktorá bola nariadená lekárom, sa javí, že mohla mať iný zámer ako ten, že chcela mať pokojnejší spánok,“ dodala Kolíková.

Kolíková má informácie, že väznenej Jankovskej bola poskytovaná dávka liekov v týždňových intervaloch „Neplatí pravidlo, že by sa poskytovali lieky na dennej báze a boli požité pred príslušníkom zboru,“ spresnila s tým, že sa rozhodla prehodnotiť štandardy podávania liekov väzobne stíhaným a väzneným osobám.