Komentáre

Kniha pre malé deti vysvetľuje podrobne ako súložiť! Potrebujú to malé detičky vedieť?!

Knižka Čo to robia mama s ockom? prináša informácie o vzťahoch, a to nielen sexuálnych, medzi dvomi ľuďmi. Poskytuje tiež odpovede na otázky o oplodnení, ktoré deti kladú a na ktoré často nevieme zareagovať. Takto informujú o knižke kníhkupectvá, ktoré knihu odporúčajú pre vychovávateľov a rodičov malých detí.

Je podla Vás normálne, aby malé 6 ročné dieťa čítalo knižku, kde je zobrazený penis a vagína a aby bolo v takom malom veku informované o presnom postupe súlože? Nemalo by toto všetko byť pre dieťa niečim, o čom sa oboznámi postupom času a nie sa mu to presne opíše v takom malom veku?

Zamyslime sa, či sme my starší, potrebovali vedieť, ako úplne malé deti, že muž potrebuje dostať erekciu, aby zasúval penis do vagíny ženy a vystrekol tak do nej spermie? Ja si myslím, že by sme sa v tak malom veku zaobišli aj bez tejto informácie a deťom stačilo povedať, keď sa pýtali, ako prichádzajú na svet deti, že sa mamička s ockom veľmi ľúbia.

Nuž nová progresívne, neoliberálna doba asi chce, aby deti vedeli už 6 ročné, aký je presný postup a čítali si tom v časoch, kedy majú pozerať kreslene rozprávky o krtkovi.

Dieťa je krehká bytosť a rodič musí pri výchove veľmi dobre zvažovať, aké informácie mu bude podávať. Vysvetľovať takto dieťaťu sexualitu je podla môjho názoru veľmi nebezpečné, a dieťa to absolútne nepotrebuje vedieť.

Napíšte dole do diskusie komentáre, čo si o tom myslíte vy?

5 Replies to “Kniha pre malé deti vysvetľuje podrobne ako súložiť! Potrebujú to malé detičky vedieť?!

  1. Zvratene. Male deti aj tak nepochpia vyznam suloze. S tym maju problem mladi i v obdobi puberty. Radsej nech je im citana kniha o Šipkovej Ruženke, ktoru kdesi stopli, ako kontroverznu knihu a mnoho dalsich.

  2. Hmm nie som zato, aby sa deťom vysvetľovalo význam súlože v tak malom veku skôr možno pre trošku staršie deti ako sa vyvíja ich telíčko/telo keď rastú , ale mám aj osobnú skúsenosť že si môj synček pozeral knihu aktuálne neviem názov, kde bolo uvedené odkiaľ deti prihádzajú na svet a ako sa rodia a dosť ho to zaujalo – zaujímalo ho ako on bol v brušku

  3. Debili sprosty…. ich preco v 6.roku zivota neucili o sexe??? Normalne ma to nahnevalo potom preco deti rodia deti… tu maju odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *