Klus v TA3 kritizoval Generálnu prokuratúru ohľadom ĽSNS. Tá na poslanca reaguje - MAGAZÍN 1
Slovensko

Klus v TA3 kritizoval Generálnu prokuratúru ohľadom ĽSNS. Tá na poslanca reaguje

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Generálna prokuratúra SR poslala stanovisko k vyjadreniu poslanca Martina Klusa o zamietnutí žaloby generálneho prokurátora SR na rozpustenie politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

“Najvyšší súd Slovenskej republiky 29. apríla 2019 zamietol žalobu generálneho prokurátora Slovenskej republiky na rozpustenie politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, tak ako avizovala, sa k veci bližšie vyjadrí až po doručení písomného vyhotovenia rozsudku, nakoľko predsedníčka senátu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky sa pri odôvodnení rozhodnutia nezaoberala podstatnými argumentami uvedenými v žalobe. 

Nedá nám však nereagovať na vyjadrenia poslanca Národnej rady Slovenskej republiky Martina Klusa, ktorý v relácii televíznej stanice TA3 „Téma dňa“ vysielanej 29. apríla 2019 vyjadril názor, že zamietnutie žaloby bolo „totálne zlyhanie Generálnej prokuratúry“. 

Poslanec Martin Klus uvádza, že predstavitelia politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko „vo svojom vlastnom volebnom programe označujú časť občanov Slovenskej republiky za parazitov, ďalšiu časť za úchylákov.

Tak isto máme nedávno skúsenosť s poslancami tejto politickej strany, ktorí sa netaja rasistickými výrokmi, popieraním holokaustu.

No a o tom, že tu máme vážnejší problém, svedčí aj to, že sa vyžívajú v neonacistickej symbolike, ako je odovzdávanie rôznych šekov alebo hákový kríž na, na prsiach okresného predsedu tejto politickej strany.“. 

Vyjadrenie poslanca Martina Klusa považujeme za neodôvodnený a účelový útok na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky, nakoľko práve všetky ním uvádzané fakty sú (spolu s ďalšími) obsahom žaloby generálneho prokurátora.

Je teda predpoklad, že poslanec Martin Klus žalobu ani nečítal, čo dáva aj obraz o relevantnosti celého jeho vystúpenia,” informovala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *