Slovensko

Klus chce nezaočkovaných motivovať zákazom vychádzania

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Štátny tajomník rezortu diplomacie a člen strany Richarda Sulíka, Martin Klus sa chce pri úprave COVID automatu inšpirovať v susednom Rakúsku. Nezaočkovaných chce „motivovať“ tým, že im v prípade kritickej situácie štát zakáže vychádzať z domu.

Susedné Rakúsko vytvorilo štvrtý a piaty pandemický stupeň, ktorých obmedzenia sa dotknú práve nezaočkovaných občanov. V najkritickejšej, piatej fáze, bude pre nich dokonca platiť lockdown. „Už dnes vieme, že kritériom bude situácia na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Keď bude obsadených viac ako 600 lôžok na JIS, Rakúsko bude v piatej fáze pandemického plánu,“ spresnil Klus s tým, že momentálne je v Rakúsku obsadených na JIS-kách 300 miest

„Inými slovami, pravidlo OTP (očkovaní, testovaní, prekonaní) sa zmení na OP. Nezaočkovaným osobám bude zakázaný vstup do reštaurácií či na športové a kultúrne podujatia,“ povedal Klus. Doplnil, že v prípade posledného piateho stupňa by pre nezaočkovaných platil zákaz vychádzania. Opustiť domácnosť by mohli len pri ceste do práce alebo kvôli zabezpečeniu základných životných potrieb.

Klus zdôraznil, že tento spôsob je podľa neho jedinou cestou, ako motivovať k tomu, aby sa ľudia dali proti koronavírusu zaočkovať. Súčasné nastavenie COVID automatu má podľa neho po preklopení do čiernej fázy opačný efekt. „Nehovoriac o tom, že rozhodne nie je férové, ak v oblastiach s nízkou zaočkovanosťou trpia zodpovední občania na úkor tých nezodpovedných, ktorí sa často z úplne iracionálnych dôvodov odmietajú zaočkovať, hoci im to zdravie dovoľuje,“ vysvetľuje.

2 Replies to “Klus chce nezaočkovaných motivovať zákazom vychádzania

  1. Poklusom Klus padaj zo Slovenska, už si napáchal sasak‘ veľa škôd! Takéto kreatúry, vraj politológ ako aj Mesežnikov, ktorý nám vštepoval zásady marx-leninizmu na UK🤮.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *