Klimatickí aktivisti tvrdia, že heterosexulita nie je správna treba s ňou skončiť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Klimatickí aktivisti tvrdia, že heterosexulita nie je správna treba s ňou skončiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Spoluzakladateľ Extinction Rebellion, krajne ľavicovej environmentálnej skupiny, ktorá bojuje za klímu Stuart Basden píše, že klimatický boj “nie je o klíme”. V skutočnosti ide o zvrhnutie európskej civilizácie a ukončenie myšlienky, že heterosexualita je “normálna” a jediná správna.

Basden tvrdí, že akékoľvek problémy v oblasti klímy nemožno napraviť a že hnutie by sa malo namiesto toho zamerať na zbúranie celého systému západného kapitalizmu. Čína, ako najväčší znečisťovateľ sveta, je v článku spomínaná niekoľkokrát. Tvrdí, že “európska civilizácia” má za vinu šírenie “krutosti” a “násilia” po celom svete za posledných 600 rokov.

Potom cituje početné “klamné predstavy”, ktoré majú za túto situáciu vinu, vrátane “bielej nadvlády”, “patriarchátu” a “triedny hierarchie.” Je to celkom úsmevné vzhľadom k tomu, že väčšina členov tejto krajne ľavicovej environmentálnej skupiny sú bieli ľudia vyššej strednej triedy.

“Bludy hetero-sexizmu propagujú myšlienku, že heterosexualita je normálna a že iné prejavy sexuality sú deviantné,” píše Basden. Nejde teda o zmenu klímy, ale o ukončenie myšlienky, že heterosexualita je východiskovým nastavením biologickej rovnováhy pre ľudstvo.

Na konci článku Basden priznáva, že obťažoval svoju vlastnú rodinu, aby poslal odškodnenie čiernym rodinám v Amerike, aby kompenzovali svoju bielu vinu nad otroctvom.

Široká verejnosť však odmieta tieto myšlienky krajne ľavicovej environmentálne skupiny Extinction Rebellion. Tomu napovedá aj nedávny incident, keď protestujúci zo skupiny boli nahnevanými cestujúcimi strhnutí zo strechy vlaku, pretože ich protest spôsobil veľké meškanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *