"Klimatickí" aktivisti sú dobre platení! 450€ na týždeň je odpoveď na to, že majú stále čas protestovať - MAGAZÍN 1
Slovensko

“Klimatickí” aktivisti sú dobre platení! 450€ na týždeň je odpoveď na to, že majú stále čas protestovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Klimatickí aktivisti v Berlíne zastavili premávku okolo známeho Víťazného stĺpa. Podla informácii tam malo byť okolo 1300 protestujúcich.

Polícia nechcela tento dav, ktorý obťažoval premávku a obyvateľov rozpustiť násilím.

Kto ale financuje týchto ľudí, ktorí nemusia celé dni nič robiť a len obťažujú život ostatným?

Zdroje hovoria až o 450€ týždenne pre tých, ktorí budú “bojovať” v uliciach za klimatické zmeny. Nemecká organizácia má takto štedro platiť práve týmto “aktivistom”. Teraz je už jasné, odkiaľ sa berú títo ľudia a že majú neustále čas pobehovať po uliciach. Obyčajný človek by na to čas nemal, pretože musí pracovať a platiť účty.

Financovanie bude poskytované na základe dobrovoľníckej dohody, kde “platený dobrovoľník” musí podpísať krédo rebélie a deklaruje nárok na VLE – dobrovoľnícke životné výdavky.

Aktivisti samozrejme nie sú platení bezdôvodne, pretože čím viac aktivistov (platených) prináša do ulíc nepokoje, tým viac sú ich akcie navštevované.

Celý formulár pre platených dobrovoľníkov nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *