Klimatická aktivistka Greta Thunbergová bola prirovnaná k nacistickej propagande - MAGAZÍN 1
Slovensko

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová bola prirovnaná k nacistickej propagande

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Konzervatívny politický komentátor Dinesh D’Souza vyvolal silné reakcie tým, že prirovnal švédsku klimatickú aktivistku k šíreniu árijskej propagandy nadvlády, ktorú šírili nacisti v 30. rokoch.

Vo svojom nedávnom útoku na klimatické hnutie, ktoré označil za taktiku organizovanú ľavicou, komentátor, autor a spravodajca denníka Fox News, Dinesh D’Souza obvinil establishment zo zneužívania klimatického idola Grety Thunbergovej ako politického pešiaka.

D’Souza zdieľal fotografiu Thunbergovej vedľa nacistického plagátu, čím naznačil podobnosť medzi propagandistickou taktikou dnešnej ľavici proti “skoršej ľavici”.

“Deti – najmä škandinávske biele dievčatá s vrkôčikmi a červenými tvárami – boli často používané v nacistickej propagande,” píše D’Souza. “Stará Goebbelsová technika! Vyzerá to, že dnešná progresívna ľavica sa stále učí svoju hru od skoršej ľavice v 30. rokoch, “pokračoval.

Aj keď myšlienka, že Greta Thunbergová, autistické dievča, ktorá vzrástla na medzinárodný význam po svojich poplašných a osamelých protestoch o konci sveta pred švédskym parlamentom a stala sa postavou pre klimatické hnutie, je využívaná médiami a politiky pre ich osobný zisk, D’Souzovo prirovnanie vyvolalo obzvlášť silné reakcie a desiatky tisíc komentárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *