Kiska: "Musíme ukázať, že sme moderný štát a prijať aspoň zopár tisícok migrantov" (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kiska: “Musíme ukázať, že sme moderný štát a prijať aspoň zopár tisícok migrantov” (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nová strana Andreja Kisku sa už profile v otázke migrácie úplne jasne. Bývalý prezidenti tvrdí, že Slovensko musí ukázať, aké je moderné a najlepšie to urobí tým, že prijmeme niekoľko tisíc migrantov.

Kiskova strana sa síce snaží profilovať ako konzervatívna, avšak jeho skutky z posledných rokov hovoria o opaku. Do prezidentského paláca si pozýval zástupcov LGBTI komunity. Ľudí z Aliancie za Rodinu si však nepozval a ešte ich aj kritizoval, že referendum za rodinu prinieslo do spoločnosti nenávisť.

Portál Hlavné Správy informujú: Bývalý prezident je v skutočnosti kovaný liberál a potvrdil to aj v rozhovore pre Denník N v otázke migrácie. Na otázku moderátorky Moniky Tódovej, prečo v minulosti odmietol ponuku Richarda Sulíka, aby sa stal volebným lídrom strany SaS, odpovedal nasledovne:

“Ja som to Rišovi jasne vysvetlil. Pozri sa Rišo, ty priťahuješ určitý typ voličov a ja priťahujem určitý iný typ voličov. Ty priťahuješ svojou silnou protimigračnou rétorikou s jasným sa vymedzovaním aj voči euru, často aj voči Merkelovej.

Ja mám tú rétoriku inú. Ja hovorím, že euro je podľa mňa fantastické, že pri utečencoch by sme mali v sebe nájsť tú morálnu povinnosť a prijať, ukázať, že sme moderný, vyspelý štát a prijať aspoň zopár tisícok ľudí,” vyhlásil Kiska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *