Kiská má veľkú šancu stať sa v roku 2020 premiérom. V prieskumoch vedie! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Kiská má veľkú šancu stať sa v roku 2020 premiérom. V prieskumoch vedie!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Najnovší prieskum agentúry AKO pre TA3 naznačuje, že dosluhujúci prezident Adnrej Kiska má veľké šance v parlamentných voľbách 2020.

Podľa prieskumu agentúry AKO pre TA3, by mu dalo hlas až 40% opýtaných.
Deväť percent opýtaných v ňom uviedlo, že by určite volili novú stranu Andreja Kisku, 31 percent uviedlo, že by jej pravdepodobne dali hlas.

Volebný potenciál strany Andreja Kisku:

Otázka: Doterajší prezident Andrej Kiska končí vo funkcii prezidenta. Ohlásil však, že bude ďalej aktívny v politike. Ak by založil novú stranu, volili či nevolili by ste ju v najbližších voľbách do parlamentu?


“Cítim veľký záväzok. Štyridsať percent ľudí si vie predstaviť moju ďalšiu angažovanosť v politike. Sľúbil som, že urobím všetko, čo je v mojich silách, aby po ďalších parlamentných voľbách malo Slovensko slušnú a spravodlivú vládu. A svoj sľub dodržím,” komentoval prieskum Kiska.

Voľby do NR SR budú v marci 2020 a ak by sa naplnili odhady agentúry, mali by sme tu silnú neoliberálnu vládu na čele s Andrejom Kiskom a taktiež novú hlavu štátu Zuzanu Čaputovú, ktorá svoje ultraliberálne hodnoty tiež netají.

zdroj: sme.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *