Politika

Kiska je znepokojený z prepojenia zločinu so štátom. Má na to však morálne právo? (VIDEO)

Andrej Kiska sa veľmi rád hrá na toho dobrého, ktorý na konci dňa vždy zhodnotí situáciu. Po tom, ako ministerka Saková oznámila odchod bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, nahral na svoju sociálnu sieť video.

To, čo Kiska vo videu hovorí je pravda, ktorá sa mu nedá vyvrátiť, no nás viac zaujalo, alebo skôr urazilo, ako občanov krajiny, že práve človek, ktorý je usvedčený z daňových podvodov a prehral súd o pozemky, ktoré nelegálne nadobudol, ide moralizovať a znepokojovať sa.

Takýto človek nemá ani najmenšie morálne právo sa vôbec k takýmto veciam vyjadrovať a už dávno sa mal vzdať funkcie prezidenta. Všetky jeho činy, ale len ukazujú, aký „charakter“ má tento človek a my len dúfame, že ho v prezidentskom paláci nevymení niekto podobný.

Nemôžu zametať pod koberec

NEMÔŽU VŠETKO ZAMETAŤ POD KOBERECV posledných dňoch ma nepríjemne prekvapilo viacero informácií. Šokovali ma informácie o tom, že organizovaný zločin uvažoval nad vraždou prokurátorov, či bývalého politika, a že vysoký policajný funkcionár údajne na pokyn svojho nadriadeného lustroval v databázach Jána Kuciaka ešte pred vraždou. Predstavitelia vládnej moci si začínajú uvedomovať, že po vlaňajších udalostiach, po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, nemôžu vážne podozrenia súvisiace s prepojením zločinu na štát ignorovať a zametať pod koberec.Už minulý týždeň v piatok som požiadal ministerku vnútra a predstaviteľov bezpečnostných zložiek o stretnutie. Dnes ma ministerka vnútra informovala, že jej poradca a bývalý policajný prezident končí vo funkcii a konanie policajných funkcionárov pred vraždou Jána Kuciaka bude preverené. Aj vďaka poctivej práci vyšetrovateľov dnes vieme viac o tom, aký vážny je rozklad právneho štátu na Slovensku. Ako štát ignoroval či kryl organizovaný zločin.Naďalej však platí, že sme len na začiatku cesty k obnoveniu dôvery v štátne orgány. Čím jasnejšie odpovede budú ľudia dostávať ohľadne minulých aj nových podozrení, tým skôr sa dôvera vráti.Držím prsty všetkým čestným prokurátorom, vyšetrovateľom a policajtom v ich neľahkej, ale pre našu krajinu zvlášť teraz v tomto období tak dôležitej práci.

Uverejnil používateľ Andrej Kiska Štvrtok 31. januára 2019

zdroj: google, facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *