Keď niekto v čase pandémie štrajkuje, musí mať popreté svoje práva, povedal Matovič

V nedeľnej diskusii “V politike” na TA3 diskutoval premiér Igor Matovič o aktuálnych politických a spoločenských témach. Vo vybraných obciach prebieha momentálne celoplošné testovanie, no záujem je o veľa menší, ako v predošlých testovaniach. Môže za to aj úplná dobrovoľnosť.

Matovič však očakával, že záujem bude okolo 30% z toho, koľko prišlo ľudí na minulé veľké celoplošné testovanie, kde mali ľudia na výber, že sa buď otestujú, alebo budú musieť zostať doma.

Premiér však priznal a zároveň sa ospravedlnil, že prvé veľké celoplošné testovanie bolo “tak trošku dobrovoľne nasilu”.

“Ja som to hovoril, už pred dvomi-tromi týždňami na tých veľkých tlačovkách, keď sme oznamovali výsledky, ja som sa rovno priebežne ľuďom ospravedlňoval za to. Ale v čase pandémie, tu nejaký by som povedal, že, tá dobrovoľnosť musí ísť bokom. Keď v čase pandémie niekto, štrajkuje na ulici za svoje absolútne slobody, za slobodu nenosiť rúško a to znamená šíriť vírus na ostatných ľudí, tak títo ľudia naozaj musia mať popreté svoje práve, lebo v tomto čase pandémie je absolútna priorita ochrana zdravia a životov tých ostatných ľudí.” povedal premiér na TA3.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!