Každých päť mesiacov nová dávka vakcíny? V USA o tom uvažujú - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Každých päť mesiacov nová dávka vakcíny? V USA o tom uvažujú

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Americký prezident Biden v piatok diskutoval s imunológom Dr. Anthony Faucim o potrebe preočkovania vakcínou proti covidu-19 každých päť mesiacov. Predtým sa predpokladalo, že očkovanie sa v USA má opakovať každých osem mesiacov, píše portál New York Post.

Redakcia denníka v tejto súvislosti podotýka, že kratší časový rámec medzi procedúrami preočkovania zvýši počet dávok vakcín, ktoré budú musieť USA vyčleniť pre svoje obyvateľstvo. Problémom však je, že chudobnejšie štáty očakávajú od USA sľúbenú pomoc, ktorá by sa dokonca mala zvyšovať.

“Pálčivou otázkou dneška je, či by preočkovanie malo prebiehať viackrát ako raz za osem mesiacov. Malo by to byť tak často, ako je raz za päť mesiacov? O tom sa diskutuje. Dnes ráno som o tom hovoril s doktorom Faucim, “povedal Biden novinárom po návšteve izraelského premiéra Naftaliho Bennetta.

Biden tiež dodal, že peeočkovacia kampaň pre Američanov “začne už 20. septembra, ak bude schválená úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a centrom pre kontrolu chorôb (CDC)”.