Slovensko

Každý chcel len vystupovať a robiť si reklamu, ale len Kotleba ponúkol pomoc, píše organizátor

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Sociálnymi sieťami sa začali šíriť správy, že Kotlebovci mali zneužiť sobotňajší protest proti vláde v Bratislave. Pre objektivitu treba upresniť, že na tomto protest vystúpili politici z rôznych politických strán, aktivisti či lekári a samotný Marian Kotleba prehovoril v jednom z najkratších prejavov z pomedzi zúčastnených. Hovoriť teda o zneužití protestu teda nie je úplne v poriadku.

Na proteste bolo vidieť najviac vlajok od Kotlebovcov, čo sa nepáčilo ostatným politikom. Boli tam však vlajky aj z iných strán, no nie v takom veľkom počte. Členovia Kotlebovcov sa ale bránia a tvrdia, že je to len obraz toho, že keď treba, tak vedia prísť do ulíc a nie sú len na internete.

K celej situácii sa vyjadril aj jeden z organizátorovo: .Všetci politici mali príležitosť ukázať či sa postavia za ľudí.. každý chcel len vystupovať, ale iba Kotleba zavolal sám od seba ci nechceme pomoc.. otázka znela čo za to..odpoveď.. nič…zvrhnite to tu nech už konečne môžeme všetci normálne žiť .. toto bola jeho odpoveď…sami sme trvali na tom nech vystúpi pretože by nebolo fér aby nevystúpil človek, ktorý veľmi pomohol a ostatní si prídu len urobiť PR…verte, že mam výhrady na jeho minulosť atď..ale taktiež mi verte, že som zostal veľmi milo prekvapený po rozhovore s nim..verte ze bez jeho pomoci by sme hulakali tak do megafonov a piekli sa na slnku a kapali na dehytrataciu…a stany? To mal ist 3 dni pred akciou kvoli nam kupit biele plachty? Aj ostatní politici ci strany mohli pomoct a mohli si dat svoj stan vedla ich..ale nikto pomoc neponukol..Kotleba ked sme povedali ze treba autobusy zaplatit,vodu pre ludi a pod.ani necekol a urobil…vela ludia nevedia no sudia..mame sa spajat a nie hadat..a z tejto info si zoberte kto zo stran ci politikov to myslel uprimne..pravdu? Bola to aj pasca na politikov a ta vysla..pouzita bude pred dalsou akciou..nekoncime..ano..bolo tam vela zelen.vlajok..suhlasim…urobime to inak na buduce ked to tak ludom vadi…ale ciel je stale ten isty..spojit sa..prist a neodist….spravime vyhlasenie kde uvedieme veci na pravu mieru..treba vydrzat..viete..nikto nekazal nikomu nech voli Kotlebu..nech voli kto koho uvazi..ale spojme sa a zhodme vladu lebo tu skapeme a v septembri uz bude neskoro.“ napísal Marcel Kotula.