Katastrofa pre Švédsko! Väčšina migrantov tam nepracuje len sa povaľuje a poberá dávky

Všemožné programy pre integráciu cudzincov, ktoré stoja švédskych občanov milióny, nepriniesli očakávané výsledky. Podľa novej štatistiky je necelých 90 percent žiadateľov o azyl, ktorí prišli do Švédska na vrchole migračnej krízy a získali tam trvalé bydlisko, nezamestnaných.

Z celkového počtu 40 019 migrantov, ktorí sú spôsobilí na prácu, podľa štatistickej integračnej databázy Švédska (LISA), pracuje iba 4 574 z nich. 9 970 migrantov dostáva peniaze na štúdium a ďalších 18 405 poberá rôzne sociálne dávky.

Osem z desiatich obcí, ktoré v roku 2015 prijali najviac migrantov, má mieru nezamestnanosti výrazne vyššiu, než je celoštátny priemer, uvádza správa Aftonbladet. Napríklad obec Ljusnarsberg prijala 230 migrantov na 1 000 obyvateľov a v súčasnosti má nezamestnanosť viac ako desať percent.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Profesor a ekonóm Per Lundborg uviedol, že riešením problému je vytvorenie viac pracovných miest, ktoré nevyžadujú príliš veľa školenia alebo vzdelávania. Môžeme to zhrnúť ako „návrat do doby kamennej“.

Tieto znepokojujúce číselné údaje prichádzajú len niekoľko dní potom, čo štatistická agentúra Európskej únie, Eurostat, odhalila, že je Švédsko teraz z hľadiska nezamestnanosti na 24. mieste z 28 členských štátov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353