Zo sveta

Katastrofa pre Švédsko! Väčšina migrantov tam nepracuje len sa povaľuje a poberá dávky

Všemožné programy pre integráciu cudzincov, ktoré stoja švédskych občanov milióny, nepriniesli očakávané výsledky. Podľa novej štatistiky je necelých 90 percent žiadateľov o azyl, ktorí prišli do Švédska na vrchole migračnej krízy a získali tam trvalé bydlisko, nezamestnaných.

Z celkového počtu 40 019 migrantov, ktorí sú spôsobilí na prácu, podľa štatistickej integračnej databázy Švédska (LISA), pracuje iba 4 574 z nich. 9 970 migrantov dostáva peniaze na štúdium a ďalších 18 405 poberá rôzne sociálne dávky.

Osem z desiatich obcí, ktoré v roku 2015 prijali najviac migrantov, má mieru nezamestnanosti výrazne vyššiu, než je celoštátny priemer, uvádza správa Aftonbladet. Napríklad obec Ljusnarsberg prijala 230 migrantov na 1 000 obyvateľov a v súčasnosti má nezamestnanosť viac ako desať percent.

Profesor a ekonóm Per Lundborg uviedol, že riešením problému je vytvorenie viac pracovných miest, ktoré nevyžadujú príliš veľa školenia alebo vzdelávania. Môžeme to zhrnúť ako „návrat do doby kamennej“.

Tieto znepokojujúce číselné údaje prichádzajú len niekoľko dní potom, čo štatistická agentúra Európskej únie, Eurostat, odhalila, že je Švédsko teraz z hľadiska nezamestnanosti na 24. mieste z 28 členských štátov.

3 Replies to “Katastrofa pre Švédsko! Väčšina migrantov tam nepracuje len sa povaľuje a poberá dávky

  1. A čo ste čakali eurohujeri ?! … Môžte sa poďakovať Merkelkinej otvorenej náruči ! … „Títo“ sú sem zámerne dovážaní, aby rozvrátili „starý kontinent“ a jeho tradičné kresťanské hodnoty, ekonomiku, hospodárstvo a kultúru jednotlivých národov, a taktiež vzťahy medzi jednotlivými štátmi Európy, ktoré sa teraz „handrkujú“ kvôli ich prerozdeľovaniu…
    „Títo“ spôsob života, odkiaľ prichádzajú, majú v génoch a vidíme, že sa nechcú prispôsobiť tradičným európskym hodnotám, zvyklostiam a nášmu spôsobu života, a že tu len škodia (česť výnimkám – 0,0000001 % !)…
    Ale vieme „odkiaľ vietor fúka“ – cez americké mimovládky až po usa-elity, ktoré toto skryte riadia !
    Európa, prestaň stavať mešity – podriaďovať sa týmto mimoeurópanom, lebo si nevážia tvoje dary, zneužívajú tvoju pomoc a škodia európskemu obyvateľstvu !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *