Katastrofa pre Švédsko! Väčšina migrantov tam nepracuje len sa povaľuje a poberá dávky - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Katastrofa pre Švédsko! Väčšina migrantov tam nepracuje len sa povaľuje a poberá dávky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Všemožné programy pre integráciu cudzincov, ktoré stoja švédskych občanov milióny, nepriniesli očakávané výsledky. Podľa novej štatistiky je necelých 90 percent žiadateľov o azyl, ktorí prišli do Švédska na vrchole migračnej krízy a získali tam trvalé bydlisko, nezamestnaných.

Z celkového počtu 40 019 migrantov, ktorí sú spôsobilí na prácu, podľa štatistickej integračnej databázy Švédska (LISA), pracuje iba 4 574 z nich. 9 970 migrantov dostáva peniaze na štúdium a ďalších 18 405 poberá rôzne sociálne dávky.

Osem z desiatich obcí, ktoré v roku 2015 prijali najviac migrantov, má mieru nezamestnanosti výrazne vyššiu, než je celoštátny priemer, uvádza správa Aftonbladet. Napríklad obec Ljusnarsberg prijala 230 migrantov na 1 000 obyvateľov a v súčasnosti má nezamestnanosť viac ako desať percent.

Profesor a ekonóm Per Lundborg uviedol, že riešením problému je vytvorenie viac pracovných miest, ktoré nevyžadujú príliš veľa školenia alebo vzdelávania. Môžeme to zhrnúť ako “návrat do doby kamennej”.

Tieto znepokojujúce číselné údaje prichádzajú len niekoľko dní potom, čo štatistická agentúra Európskej únie, Eurostat, odhalila, že je Švédsko teraz z hľadiska nezamestnanosti na 24. mieste z 28 členských štátov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *