Karanténa nás oberá o objatia. Lesníci radia ísť do lesa a objímať stromy, ktoré dokážu divy - MAGAZÍN 1
Slovensko

Karanténa nás oberá o objatia. Lesníci radia ísť do lesa a objímať stromy, ktoré dokážu divy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Kvôli koronavírusu sme obmedzili sociálne zblíženie a od ľudí sa držíme ďalej. To však môže človek chýbať. Lesníci z Islandu však prišli z verejnou výzvou. Odporúčajú ľuďom, aby začali objímať stromy.

V lesoch dokonca začali odpratávať sneh, aby sa ľudia mohli dostať k stromom. Hovorí sa, že stromy sú zelení lekári. Nemí pomocníci, ktorí liečia našu myseľ.

Dendroterapia tvrdí, že stromy dokážu liečiť. Na ostrove sa začala tamojšia správa lesov obracať na stromy. Tie majú pomôcť prekonať svetovú izoláciu.

„Keď objímate strom, cítite ho najprv na nohách a na hrudi, potom v hlave,“ nadchýna sa lesný strážca Þór Þorfinnsson. „Je to taký úžasný pocit relaxácie, po ktotom ste pripravení na nový deň a nové výzvy,“ prezradil viac.

Lesný strážca však odporúča ľuďom, aby išli hlbšie do lesa a neobjímali ten istý strom pre infekciu Covid -19.

Stromy si vraj ľudia nemusia nijak špeciálne vyberať. Strom môže byť akýkoľvek a stačí 5 minút. Lesník však pri objatí odporúča zavrieť oči.

Aj prechádzka v lese lieči dušu človeka. Stačí sa 20 minút prechádzať v lese a z človeka opadne stres.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *