Zo sveta

Kanárske ostrovy zažívajú „neudržateľný“ nárast nelegálnych prisťahovalcov o 700 percent

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Španielske Kanárske ostrovy zaznamenali v roku 2020 masívny nárast nelegálnych prisťahovalcov o 700 percent a predstavitelia Európskej únie označujú príliv za „neudržateľný“.

Komisárka Európskej únie pre vnútorné záležitosti Ylva Johanssonová vyhlásila poplach ohľadom nárastu počtu novo prichádzajúcich migrantov v tomto roku a vyhlásila: „Na Kanárskych ostrovoch došlo v porovnaní s minulým rokom k nárastu o 700 percent. Čo je zjavne neudržateľné. „

Španielsko v piatok tiež zverejnilo údaje o novo prichádzajúcich a uviedlo, že od konca septembra 6 081 migrantov priplávalo na Kanárske ostrovy vo 225 provizórnych člnoch, čo je celkový nárast o 523 percent od roku 2019, hlási Euractiv.

Španielske čísla sú o niečo nižšie ako čísla citované Johanssonovou, ale má sa za to, že čísla uvedené európskou komisárkou neboli za celý rok, ale za krátke obdobie, pretože väčšina vykládok sa uskutočnila predovšetkým v určitých ročných obdobiach.

Johanssonová síce obhajovala právo žiadateľov o azyl ako utečencov v Európskej únii, ale zároveň zdôraznila, že tí, ktorí prichádzajú z čisto ekonomických dôvodov, by sa mali vrátiť do svojich domovských krajín, pokiaľ budú ich žiadosti zamietnuté.

„Aby sme mohli hájiť právo na azyl a ponúknuť medzinárodnú ochranu tým, ktorí ho potrebujú, musíme tiež povedať a ukázať našim občanom, že tí, ktorí ochranu nepotrebujú, tí, čo dostanú zamietavé rozhodnutie, majú povinnosť sa vrátiť,“ povedala.

Vzhľadom k tomu, že počet migrantov v posledných mesiacoch rastie nielen na Kanárskych ostrovoch, ale aj v Grécku a Taliansku, Európska únia sa zaviazala pretvoriť prisťahovaleckú politiku bloku a zrušiť dublinskú dohodu, ktorá nútila žiadateľa o azyl žiadať o azyl v prvom členskom štáte EÚ, do ktorého vstúpili.

Len o pár dní neskôr, rakúsky kancelár Sebastian Kurz poznamenal, že prerozdeľovanie migrantov je neúspešná politika a EÚ by sa namiesto toho mala zamerať na obranu svojich vonkajších hraníc.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!