adplus-dvertising

Kanadská propaganda používa deti: „Na neočkovaných zavolajte políciu a obmedzujte ich, kým sa nepodrobia“

Kanada ide na vakcináciu proti Covid-19 pomerne tvrdo. Tamojšia maloletá mládež vystupuje v prvých radoch boja proti neočkovanej menšine, ktorá nesmie škodiť väčšinovej populácii.

Aspoň takýto obrázok by si mohol divák vytvoriť, ak by sledoval talkshow, ktorá sa vysiela v Québecu.

Účinkujúce deti majú voči odporcom očkovania značne nekompromisné postoje. Hostia – chlapec a dievča – sú naočkovaní jednou dávkou vakcíny proti covidu. Keď sa ich moderátorka opýtala, či podporujú povinné očkovanie, odpovedali kladne.

„Čo máme robiť s ľuďmi, ktorí sa nechcú nechať naočkovať?“ spýtala sa moderátorka. „Mali by sme na nich zavolať políciu,“ prichádza s riešením chlapec a účinkujúci dospelí radostne zajasali.

„Ak nechcú vakcínu, ohrozujú tým veľa ľudí,“ obhajovalo povinné očkovanie dievčatko. „Takže musíme robiť to, čo vláda práve teraz robí. Mali by sme ich postupne od všetkého odstrihávať, kým sa nepodrobia a nenaočkujú,“ vystúpila razantne dievča za búrlivého potlesku štúdia.

„Vyzerá to, že tu máme budúcu političku,“ usmiala sa moderátorka.

Program sa vysielal na televízii Noovo minulý týždeň v utorok.

Nie je to prvýkrát, čo médiá využívajú deti na obhajobu tvrdých protikoronavírusových nariadení. Už v septembri 2020 v Québecu televízia vysielala zábery z triedy, kde deti diskutovali, ako brániť prenosu koronavírusu. Podľa nich by ľudia mali byť zatvorení doma a nikam nechodiť.

Medzitým provincia Québec chce v najbližších týždňoch zaviesť zvláštnu „zdravotnú daň“ na neočkovaných. Premiér provincie François Legault ich obvinil z toho, že predstavujú významnú finančnú záťaž pre svojich spoluobčanov. Dôvodom je, že predstavujú polovicu všetkých prípadov na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Desať percent nenaočkovaných podľa premiéra nesmie „škodiť“ zvyšným 90 percentám.

„Chápem a cítim všeobecnú nespokojnosť voči neočkovanej menšine, ktorá podľa všetkých prepočtov zahlcuje naše nemocnice,“ vyhlásil Legault.

Predtým kanadský premiér Justin Trudeau označil neočkovaných ľudí za odporcov vedy, rasistov a misogynov. „Budeme týchto ľudí tolerovať?“ položil si otázku Trudeau.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.