Slovensko

Kamerové záznamy prešovskej väznice možno Saková nemala ani vidieť a Kotleba má ďalšie otázniky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Bývala ministerka vnútra Denisa Saková a šéf ĽSNS Marian Kotleba mali možnosť nazrieť na kamerové zábery z prešovskej väznice, kde mal spáchať samovraždu generál Milan Lučanský. Saková aj Kotleba sú členmi komisie, ktorá má túto smrť vyšetriť.

Obaja sa po tomto stretnutí vyjadrili na sociálnych sieťach a priniesli svoje pocity. Saková napísala, že ich možno nemala ani vidieť.

„Dnes sme sa druhýkrát stretli na komisii na ministerstve spravodlivosti. Na takmer päť hodinovom stretnutí sme mali možnosť vidieť aj kamerové záznamy z väznice v Prešove. A možno som ich ja osobne nemala vzhliadnuť… Vidieť bývalého kolegu ešte živého, bolo nesmierne ťažké. O to viac si uvedomujem, že už nie je medzi nami a je mi to neskutočne ľúto. Z morálnej povinnosti voči jeho osobe sa pokúsim poskladať komplexný obraz o tom, či sa tejto tragédii nedalo zabrániť. Zaslúžia si to jeho bývalí kolegovia, priatelia a predovšetkým rodina.“ napísala Saková.

Kotleba sa vyjadril, že po vzhliadnutí kamerových záznamov, získal len ďalšie otázniky a bude sa pýtať ďalej. Dôležité pre neho je, nech sa ukáže skutočná pravda, nech už je akákoľvek.

„Pred chvíľou skončilo ďalšie zasadnutie ministerskej komisie. Videli sme kamerové záznamy. Žiaľ, namiesto získania odpovedí a zmenšenia priestoru na dohady a špekulácie, sme získali len ďalšie otázky. Medzi kamerovými záznamami a úradnými správami sa totiž ukázalo mnoho nezrovnalostí. Budeme sa teda pýtať ďalej, najbližšie pri návšteve väzníc v Prešove a v Trenčíne. Nech je to ako chce, ale nech sa ukáže pravda.“ napísal Kotleba.