K protestujúcim v Česku sa pridali aj hasiči: Radšej dáme výpoveď, ako sa nechať zaočkovať - MAGAZÍN 1
Zo sveta

K protestujúcim v Česku sa pridali aj hasiči: Radšej dáme výpoveď, ako sa nechať zaočkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V centre Prahy popoludní protestovali odporcovia povinného očkovania na Covid-19. Demonštrácie na Václavskom námestí, ktorú zvolala iniciatíva Chcípl pes, sa podľa odhadu polície zúčastnilo až 5 000 ľudí. Polícia proti účastníkom demonštrácie nezasahovala, zaistila iba jedného človeka pre podozrenie z poškodenia auta.

Demonštráciu na Václavskom námestí zahájil prejav predsedu iniciatívy Chcípl pes Jakuba Olberta, ktorý prítomných privítal „na ostrovčeku slobody“. Ďalší rečníci spomínali okrem kritiky plánu na povinné očkovanie aj problémy, do ktorých sa kvôli protiepidemickým opatreniam dostali živnostníci. Poukazovali tiež na možný odchod policajtov či príslušníkov hasičského zboru zo služby, pokiaľ bude očkovanie pre tieto profesie povinné.

Hodinu po začiatku demonštrácie sa účastníci vydali z Václavského námestia na pochod k sídlu Úradu vlády v Strakovej akadémii a odtiaľ na Hradčany. Akciu ukončili pri soche prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka na Hradčanskom námestí.

Podľa odhadu polície sa na námestí zišlo 4 000 až 5 000 ľudí, povedal hovorca pražskej polície Jan Daněk. Demonštrujúci nemali nasadené rúšky a nedodržiavali rozostupy. Policajtov vyzývajúcich na rešpektovanie platných protiepidemických opatrení ľudia vypískali.

Zhruba po hodine sa demonštrujúci podľa plánu vydali z Václavského námestia na úrad vlády. Sprievod ľudí nesúcich vlajky a transparenty došiel k sídlu vlády v Strakovej akadémii, pred ktorou ľudia skandovali heslá ako Hanba vládě či Tečka léčka. Sprievod skončil spevom hymny na Hradčanskom námestí.

Policajti, ktorí na akciu dohliadali, nemuseli riešiť žiadny incident. Kvôli možnému priestupku zaistili jedného človeka podozrivého z poškodenia auta, uviedol Daněk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *